"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Cetuli


Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Maj zapoczątkowała piękna słoneczna pogoda i długi odpoczynek wychowanków w postaci weekendu majowego. W ciągu miesiąca z całą grupą obserwowaliśmy przyrodę. Często odwiedzaliśmy pobliski plac zabaw a także wybieraliśmy się na liczne spacery na łąkę lub wokół przedszkola.

2 czerwca uczciliśmy Dzień Rodziny w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Swoim programem artystycznym wyraziliśmy podziękowanie za trud wychowania i codzienną troskę. Zadeklamowane wierszyki, wyśpiewane z serca piosenki oraz piękne układy taneczne wywołały u rodziców łzy wzruszenia. Wyrazem podziękowania za matczyną miłość i opiekę były piękne kwiaty i laurki.

11 czerwca wyruszyliśmy na wycieczkę doWapowiec i Radymna. Czekały tam na nas różne atrakcje. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od parku gigantycznych owadów w Wapowcach. Następnie mieliśmy czas na zabawę w Sali Zabaw. Zwiedziliśmy także dinozekolandię. Wróciliśmy z wycieczki pełni wrażeń.

Przedszkolaki rosną „jak na drożdżach”! Za nami kolejne urodzinowe dni. A w naszym przedszkolu takie okazje lubimy świętować hucznie.
Tym razem najlepsze życzenia popłynęły do Kasi, Kamili F. i Emilii które mają już 6 lat oraz Eryka. który od niedawna jest już dumnym 5-latkiem! „Sto lat” popłynęło z wielu gardeł, a po urodzinowych tortach zostały tylko okruszki.

Kasiu, Kamilo, Emilio i Eryku
dzisiaj Wasze urodziny,
zatem zawsze dziarskiej miny.
Do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy
dzień był miły!

Ostatnimi czasy baczni obserwatorzy, odwiedzając nasze przedszkole, dostrzec mogą ogromne zmiany. Przedszkolaki już nie są tymi samymi przedszkolakami, które można było widywać u nas we wrześniu ubiegłego roku. Jednak większe stopy, dłuższe nogi i silniejsze ręce to nie wszystko. Jesteśmy przede wszystkim coraz mądrzejsze - kreatywnie wykorzystując wspaniałe lata swojego dzieciństwa, by nieustannie zaskakiwać, rozczulać, uczyć lepiej widzieć ten świat niż wy – dorośli. Przez te 10 wspólnie spędzonych miesięcy w przedszkolu zadano nam miliony pytań, jeszcze więcej zaś udzielono odpowiedzi na pytania – jak zrozumieć, jak wyjaśniać, jak rozmawiać, jak wzbudzać zaufanie? To bardzo cenny czas dla nas wszystkich.
Uroczystym zwieńczeniem tego roku przedszkolnego było zakończenie roku szkolnego 27 czerwca, podczas którego zostaliśmy nagrodzeni dyplomami i prezentami, pożegnaliśmy mijający rok radosnymi piosenkami i przywitaliśmy beztroski czas wakacji. Lecz nie ze wszystkimi spotkamy się we wrześniu. Kamila B., Kamila F, Kasia, Emilia, Amelia i Daria od nowego roku szkolnego będą już pierwszoklasistami. Eryk, Kornelia, Weronika, Szymon, Maja, Martynka, Mateusz, Gracjan i Gosia odchodzą do „zerówki”. Natomiast w przedszkolu zostaje Sebastian, który po wakacjach pozna nowych kolegów i nowe koleżanki. Niejednemu łezka w oku się zakręciła, niejeden z sentymentem wspomniał wspólnie spędzony rok.

Niech nowy czas bedzie dla Was inspiracją do nowych wyzwań, a czas spędzony w przedszkolu na zawsze pozostanie miłym wspomnieniem dzieciństwa – życzy wychowawczyni Jolanta Jasiewicz.

działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego