"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Cetuli

Działania marzec/kwiecień 2013

Dzieci z naszego przedszkola mają różne zdolności. Cieszymy się, że mogą je zaprezentować biorąc udział w konkursach. W tym miesiącu chętne dziewczynki - Amelia Mareczko, Daria Tomas i Emilia Wróbel wykonały prace, które wysłaliśmy na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod tytułem „Zajączki, Baranki i inne Wielkanocne Cuda”, którego organizatorem było Niepubliczne Przedszkole Biedroneczka w Domanicach. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ do udziału zgłosiło się około stu placówek. Tym razem nie udało nam się zdobyć głównej nagrody, ale na początek otrzymaliśmy Dyplom za udział w konkursie, co zmotywowało nas jeszcze bardziej do dalszej pracy.

21 marca świętowaliśmy „podwójnie” i nieco inaczej niż nasi rówieśnicy - bowiem w tym roku nie topiliśmy Marzanny. Tego dnia choć aura nie była dość sprzyjająca - do naszej szkoły zawitała Pani Wiosna, która częstowała wszystkich słodkościami. Oprócz tego wspólnie z Darią świętowaliśmy jej piąte urodziny, śpiewając „Sto lat” i składając życzenia - to właśnie nasza solenizantka wcieliła się w postać Pani Wiosny.

W kolejnym miesiącu coraz częściej pojawiało się słoneczko, więc mogliśmy wykorzystać teren poza przedszkolem na wszelkie obserwacje i różne działania. Przedszkolaki są bardzo ciekawe otaczającego nas świata, dlatego realizując temat o zwierzątkach udaliśmy się, żeby na żywo zobaczyć hodowlę królików Weroniki, a za kilka dni, jej tata przyniósł do naszego przedszkola małe króliczki. Mogliśmy z bliska poobserwować zwierzątka, nakarmić je, dotknąć. Dzięki temu już wiemy, że posiadanie zwierzątka to nie tylko przyjemność, ale również ogromna odpowiedzialność.

W kwietniu obchodziliśmy również urodziny - tym razem wspólnie z Kamilą Bat. Solenizantka siedziała na honorowym miejscu, a my wspólnie śpiewaliśmy tradycyjne „Sto lat”, składaliśmy życzenia. Był to również dzień pełen słodkości przygotowanych przez mamusię Jubilatki.

Kolejne smakołyki były przygotowane już samodzielnie przez przedszkolaków. Tym razem sami zrobiliśmy gofry z owocami i bitą śmietaną. Dodam tyko, że były przepyszne, a zapach unosił się po całej szkole, zwabiając łasuchów do naszego przedszkola.

Aleksandra Nowak