"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Cetuli


Działania maj/czerwiec 2013


21 maja wspólnie z przedszkolakami z Mołodycza udaliśmy się na wycieczkę do Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie - największego centrum rozrywki dla najmłodszych. Głównym celem wycieczki była integracja grup przedszkolnych. Dzieci w miłej i przyjaznej atmosferze spędziły czas, bawiąc się na dużych dmuchanych zjeżdżalniach, w basenach z piłkami, chodząc po labiryntach, jeżdżąc samochodzikami. Po dwugodzinnym pobycie w „Fantazji” udaliśmy się do McDonalda, gdzie każdy z nas otrzymał zestaw, by nabrać sił do dalszej podróży. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzach. Wycieczka wszystkim uczestnikom sprawiła wiele radości, okazała się wspaniałym, niezapomnianym przeżyciem…

28 maja odbyła się Rodzinna Majówka. Tego dnia wszystkie dzieci wraz z rodzicami spotkały się na wspólnej zabawie. Po uroczystym rozpoczęciu, na scenie pojawiły nasze przedszkolaki. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w przedstawieniu, a przygotowane dla mamy i taty piosenki zaśpiewały całym sercem. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami, a dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż mogliśmy go spędzić razem z rodzicami.

Miesiąc czerwiec obfitował w urodziny. Wspólnie z Kasią, Kamilą F., Zuzią oraz Emilią świętowaliśmy, ponieważ każdy z nas chce zapamiętać dzień swoich urodzin jak najdłużej. Wspólnie śpiewaliśmy tradycyjne „Sto lat” solenizantkom, wręczaliśmy upominki, składaliśmy życzenia, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a następnie kosztowaliśmy słodkości przygotowanych przez rodziców naszych Jubilatek.

28 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W czasie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki. Uczucia radości umieszczały się ze smutkiem, bowiem w tym gronie widzieliśmy się chyba już po raz ostatni. Już we wrześniu aż 4 dzieci przekroczy szkolny próg i będzie chodzić do oddziału „O”- są to: Zuzia, Justynka, Dominik oraz Joachim. Pozostali, a więc Weronika, Kamila B., Kornelia, Kamila F., Gracjan, Amelia, Eryk, Kasia, Sebastian, Daria, Gosia oraz Emilia będą nadal uczęszczać do ośrodka przedszkolnego.

I takim oto sposobem zakończyliśmy rok pracy w przedszkolu, dzieci udały się na krótkie wakacje, a do przedszkola wracamy już w sierpniu. Do zobaczenia…

Aleksandra Nowak

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego