"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w CzelatycachDziałania styczeń/luty 2013

Do Podkarpackiego Ośrodka Przedszkolnego – nowa jakość edukacji w Czelatycach uczęszcza 16 dzieci: Julia, Wiktoria, Kacper, Kuba, Bartek, Sebastian, Jakub, Kasia, Wiktoria, Angelika, Iza, Madzia, Milenka, Filip, Sara, Julka.

Nowy Rok w przedszkolu rozpoczęliśmy od tematu „Gorące jak słonce – zimne jak lód”. Przy okazji tych zajęć przedszkolaki miały okazję poeksperymentować z wodą, śniegiem, lodem. Chętnie brały udział w różnego rodzaju eksperymentach, z których wyciągały wiele logicznych wniosków. Łączyły zjawiska przyrodnicze z właściwymi porami roku, poznały i zapamiętały nazwy pór roku, zrozumiały cykliczność ich występowania.

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej zaprosili przedszkolaków na bal karnawałowy. Dzieci czekały na tę imprezę od wielu dni. Przygotowywały maski i czapeczki karnawałowe zarówno dla siebie jak i dla młodszych zaproszonych gości, pomagały w robieniu dekoracji karnawałowej. W końcu w sobotnie popołudnie w pięknie udekorowanej sali pojawili się pierwsi goście. Po chwili sala była zapełniona rozbawionymi dziećmi, którym z radością towarzyszyli nauczyciele i rodzice. Najwięcej emocji wzbudziła zabawa „Mam chusteczkę haftowaną”, którą dzieci kilka razy powtarzały podczas imprezy.

Następna impreza, która jest bardzo ważna dla całej społeczności przedszkolnej i szkolnej to „Dzień Seniora”. Przedszkolaki uczestniczyły w szeregu zajęć przygotowujących do Dnia Babci i Dziadka, które miały na celu wzbudzenie szacunku i miłości dla naszych drogich Seniorów, a także rozwijanie kreatywności, inwencji twórczej poprzez wykonywanie upominków. Dzień Seniora odbył się 23 stycznia wnukowie oraz wnuczki zaprezentowały występ artystyczny oraz obdarowały Dziadków drobnymi upominkami. Nie zabrakło wspaniałego poczęstunku przygotowanego przez rodziców a także konkursów i tańców.

Koniec lutego poświęciliśmy na zabawę w małych astronautów. Zajęcia spodobały się szczególnie chłopcom, którzy z dużym zainteresowaniem słuchali opowiadań nauczycielki. Zadawali wiele pytań, na które odpowiedzi znajdywaliśmy w fachowej literaturze. Dzieci chętnie wykonywały prace plastyczne związane z tematem, konstruowały statki kosmiczne oraz projektowały skafandry.

Żegnamy się z lutym z nadzieją, że marzec przywita nas piękną wiosną, która przyniesie nam inspirację do dalszej pracy.

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego