"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w CzelatycachDziałania wrzesień/październik 2013


W roku szkolnym 2013/2014 – Nasz Punkt Przedszkolny skupia szesnaścioro dzieci. Wśród nich jest 8 dziewczynek: Emilka, Julia, Zuzia, Julia, Zosia, Kasia, Wiktoria i Wiktoria oraz 8 chłopców: Filip, Sebastian, Oskar, Seweryn, Julian, Fabian, Kacper i Oliwier.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00. Dzieci są pod stałą opieką nauczycielki oraz mamy będącej na dyżurze. Pomocą służą nam również specjaliści – są to panie z rytmiki, logopedii oraz pani psycholog.

Pierwsze dwa tygodnie września przeznaczone był na wzajemne poznanie się, adaptację i ustalenie zasad obowiązujących w przedszkolu. Rozmawialiśmy również na temat naszych ulubionych zabaw i zabawek.

Poznaliśmy świat za pomocą zmysłów – zorganizowaliśmy w przedszkolu ścieżkę dotykową, oraz uczyliśmy się nazywać części ciała wykorzystując swoją wiedzę przy ulubionych zabawach ruchowych „Głowa, ramiona, kolana pięty…”

9 października odbyło się „Święto pieczonego ziemniaka”. W tym dniu dzieci uczestniczyły w różnych konkursach, piekliśmy smaczne ziemniaczki i kiełbaskę.

Pani Jesień przywitała nas piękna pogodą, dlatego korzystaliśmy z tego i codziennie wychodziliśmy na spacery, podczas których obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Zbieraliśmy różne dary jesieni takie jak; kasztany, żołędzie, szyszki oraz liście, które wykorzystaliśmy do naszych ciekawych prac plastycznych.

Poznaliśmy również inne dary jesieni; owoce i warzywa. Z owoców wykonaliśmy smaczne i zdrowe szaszłyki, a z marchewki i pietruszki zrobiliśmy „Marchewkowe kwiaty”.

Końcem października obserwowaliśmy jesień w parku i w lesie. Liście zebrane w naszym pobliskim parku wykorzystaliśmy do zrobienia plakatu Pani Jesieni oraz nazywaliśmy je i mówiliśmy o tym z jakiego drzewa pochodzą. Poznaliśmy również leśne zwierzęta oraz poznaliśmy nazwy grzybów jadalnych i trujących. Wiemy, że muchomorów nie zbieramy.

W ostatnim dniu października poruszyliśmy temat związany ze Świętem Zmarłych. Przedszkolaki zapoznały się z tym jak należy zachowywać się na cmentarzu. Z przyniesionych słoiczków dzieci wykonały znicze, które zapaliliśmy wspólnie na pobliskim cmentarzu.

Pozdrawiamy wszystkich gości i zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Regina Sołek

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego