"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w CzelatycachDziałania listopad / grudzień 2013Listopad;


"Jesienne nastroje" – poznaliśmy różne odgłosy padającego deszczu, zrobiliśmy konkurs na największą bańkę mydlaną. Nazywaliśmy różne zjawiska atmosferyczne. Rozmawialiśmy również o Święcie Niepodległości. Dzieci wykonały kotyliony okolicznościowe  na wzór Pana Prezydenta.
 "Sposób na jesienną nudę"- wymyślaliśmy co można robić gdy za oknem pada deszcz;  eksperymentowaliśmy z wodą, sprawdzaliśmy co pływa a co tonie, co się rozpuszcza w wodzie, zmienialiśmy kolor wody za pomocą atramentu i obserwowaliśmy ja zachowuje się woda.
"Święto Pluszowego Misia"- cały tydzień poświęcony był naszym kochanym Pluszakom. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki. Opowiadały o nich od kiedy je mają jak się nazywają w co się z nimi bawią. Wspólnie zrobiliśmy wyklejankę z bibuły – duży Miś, który zagościł na dobre w naszym przedszkolu.   Nauczyliśmy się piosenki "Jadą, jadą Misie" oraz "Pokochaj Pluszowego Misia". Zorganizowaliśmy przyjęcie dla Misiów, był słodki poczęstunek, zabawy z balonikami i tańce przy muzyce oraz wspólne zdjęcie z Misiami.
 "Każdy lubi co innego"-  rozmawialiśmy o tym co kto lubi. Niektórzy lubią śpiewać, inni lubią zwierzęta, jeszcze inni lubią malować i uprawiać sporty.

Grudzień;

"Oczekujemy na przyjście Mikołaja" – oczekując odwiedziny Mikołaja uczyliśmy się wiersza na powitanie dla Mikołaja pt: "Witamy Cię Mikołaju".  Nauczyliśmy się również piosenki o Mikołaju.  Każde dziecko malowało swój list do Mikołaja. Ubraliśmy wspólnie choinkę na przyjście Mikołaja. Po długim oczekiwaniu w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany Mikołaj, który wręczył dzieciom słodkie prezenty. Dzieci były bardzo zadowolone.
"Pamiętamy o zwierzętach zimą" – Poznaliśmy zimowe śpiochy oraz mieszkania zimowe mieszkania zwierząt. Wiemy, którym zwierzętom musimy pomóc przetrwać zimę, bo bez naszej pomocy nie dadzą rady.   Rozmawialiśmy o ptakach, porównywaliśmy wygląd sikorki, wróbelka, gila.
"Czekamy na Święta Bożego Narodzenia" – w ostatnim tygodniu przed świętami zapoznaliśmy się z tradycją Świąt Bożego Narodzenia.  Uczyliśmy się Kolęd. Wykonaliśmy różne ozdoby choinkowe. Najwięcej radości dzieciom sprawiło dekorowanie świątecznych pierników.  Żegnając się przed świętami złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem wspólnie kolędowaliśmy i częstowaliśmy się wcześniej udekorowanymi pierniczkami.

Ważne wydarzenia
• Świętowanie 5- urodzin Zosi
• Święto Pluszowego Misia
• Andrzejkowa zabawa i wróżby
• Odwiedziny Mikołaja
• Wspólne dekorowane pierników
• Świąteczny apel  - wysłuchanie kolęd i wierszy w wykonaniu dzieci z całej szkoły.
• Wspólne kolędowanie, podzielenie się opłatkiem, złożenie świątecznych życzeń.

Regina Sołek

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego