"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w CzelatycachDziałania styczeń / luty 2014
         

Styczeń

Nowy Rok w przedszkolu rozpoczęliśmy od tematu „Czas goni nas”.  Rozmawialiśmy o sylwestrowych zwyczajach. Zamianie starych kalendarzy na nowe.  Dzieci zostały zapoznane z różnymi kalendarzami, również i w naszym przedszkolu na ścianie zagościł kalendarz, z którego to codziennie inne dziecko wydziera kartkę. Dzieci za każdym razem proszą o przeczytanie, kto w danym dniu ma imieniny.  Rozmawialiśmy również na temat zmieniających się pór roku i czym się one charakteryzują.  Rozmawiając o mijającym czasie nie mogło zabraknąć tematu związanego z zegarem. Dzieci oglądały różne zegary.  

„Nasi Dziadkowie” -  rozmowy na temat naszych dziadków. Wykonanie laurek na uroczystość. Z tej okazji dużo swojego czasu poświeciliśmy na przygotowanie się do przedstawienia dla naszych kochanych Dziadków. Dzień Babci i Dziadka odbył się 07.02.2014r. wspólnie z całą szkołą.  Dzieci zaprezentowały swoje  umiejętności  jak tylko potrafiły  najlepiej. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla zaproszonych gości. A dzieci swoim dziadkom wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Po występie dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

 18. 01.2014r Zabawa choinkowa w szkole
. Dzieci w tym, dniu uczestniczyły w zabawie choinkowej przygotowanej przez nauczycieli i rodziców. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tańcach w kole.

Urządzenia elektryczne” -  dzieci zostały zapoznane z nazwami różnych urządzeń oraz z ich przeznaczeniem. Rozmawialiśmy na temat bezpiecznego korzystania z urządzeń technicznych.  Przy temacie „Światło i cień”  sprawdzaliśmy co przepuszcza światło a co nie.   Za pomocą lampki bawiliśmy się w cienie, sprawdzaliśmy wielkość różnych przedmiotów za pomocą cienia.

Luty


„Zimowo”  - rozmowa na temat aktualnej pory roku. Sprawdzaliśmy czy śnieg jest czysty. Pastą do zębów malowaliśmy zimowe krajobrazy. Chłopcy z waty wykonali na brystolu dużego bałwana a dziewczynki z kuleczek bibuły.  Rozmawialiśmy o tym co nas chroni przed śniegiem i mrozem, dobieraliśmy odpowiednią odzież do pogody.

„Zimowe zabawy i sporty”
 - rozmawialiśmy o zimowych zabawach na śniegu i lodzie,   zastanawialiśmy się nad tym, jak należy się bezpiecznie zachowywać podczas zabaw zimowych. Opracowaliśmy wspólnie ”Kodeks bezpiecznej zabawy”
14. 02.2014r. Święto Zakochanych. W tym dniu przedszkolaki zachowywały się odświętnie. Każdy przedszkolak miał czerwoną bluzeczkę. Dzieci zostały zapoznane z historią i tradycją Walentynek.   Nasza sala została odświętnie udekorowana w serduszka. Dzieci wykonały serduszkowe laurki dla swoich bliskich. Oskar wszystkie dziewczynki obdarował lizakami w kształcie serca, nawet pani dostała dużego lizaka w kształcie serca. Wspólnie bawiliśmy się przy piosence „Mam serduszko”. Nie zabrakło słodkich serduszek piernikowych dla każdego dziecka. Dzieci bardzo miło wspominają ten dzień.

„W krainie bajek i baśni”
opowiadania dzieci na temat ich ulubionych bajek i baśni. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione bajki i baśnie i wspólnie je czytaliśmy. Malowaliśmy również swoją ulubioną postać z bajki.  Układaliśmy historyjkę obrazkową do bajki „Jaś i Małgosia”.  Wspólnie namalowaliśmy domek Baba Jagi.

„Wielkie zakupy”
– ostatni tydzień lutego poświęciliśmy na realizację tematu związanego ze sklepem. Dzieci zostały zapoznane z nazwami różnych sklepów  i wiedzą co w jakim sklepie można kupić.  Wspólnie wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu, gdzie każdy przedszkolak dokonał małych zakupów. Pan sprzedawca bardzo miło nas przyjął, każdy został poczęstowany cukiereczkiem. Przy temacie nie mogło zabraknąć zabaw z wagą. Dzieci sprawdzały co jest ciężkie a co lekkie. Rozmawialiśmy również o tym jak powstaje chleb. Z masy solnej dzieci ulepiły różnego rodzaju pieczywo.

Ważne wydarzenia w styczniu i lutym;
- 5 urodziny Sebastiana, Filipa i Juli
- zabawa choinkowa
- udział w uroczystości z okazji „Dnia Babci i Dziadka”
- Walentynki w przedszkolu
- wizyta w sklepie

Regina Sołek

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego