"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Czelatycach

Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Serdecznie witamy wszystkich odwiedzających i zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Pierwsze dwa tygodnie maja rozpoczęliśmy od tematu „PROJEKT JABŁKO”. W tym czasie dzieci dowiedziały się, że istnieją różne rodzaje jabłek, zostały zapoznane z wartościach odżywczymi jabłka.  Wybraliśmy się na wycieczkę w celu poszukiwania jabłoni. Wspólnie porównywaliśmy wygląd jabłuszek, segregowaliśmy je pod względem wielości, koloru, kształtu, przeliczaliśmy jabłuszka, ważyliśmy i mierzyliśmy. Oglądaliśmy budowę jabłuszka, obserwowaliśmy jak wygląda jabłuszko przez lupę  i pod mikroskopem. Korzystając z okazji, że mieliśmy mikroskop dzieci mogły obejrzeć jak wyglądają kryształki cukru, soli pod mikroskopem.  Robiliśmy doświadczenia z jabłuszkami sprawdzaliśmy czy toną czy pływają, co stanie się z jabłkami polanymi sokiem z cytryny, sprawdzaliśmy co stanie się z pestkami zanurzonymi w wodzie. Sprawdziliśmy również czy w każdym jabłku jest tyle samo pestek – okazało się, że nie.  Smakowaliśmy jak smakują starte jabłka. Dzieciom bardzo posmakowały jabłuszka w takiej postaci. Z przyniesionych jabłek zrobiliśmy sok z pomocą pani Ani mamy Zosi i Julka. Mama Oskara pomogła nam w przygotowaniu pysznej szarlotki. Wybraliśmy się na wizytę do sklepu, aby zobaczyć w jakich produktach są jabłuszka. Posadziliśmy pestki, aby sprawdzić czy coś z nich wyrośnie i wyrosły małe jabłonie.  Dzieci wykonały również wiele prac wklejały z plasteliny jabłuszka, robiliśmy stempelki z jabłek, zrobiliśmy wydzierankę z papieru kolorowego.

Kolejny temat maja to „MOJA MAMA” – w tych dniach dzieci opowiadały co lubią robić z mamą, w co najczęściej się bawią z mamami. Wykonaliśmy upominki dla mam. Przygotowywaliśmy się do występu z okazji Dnia Mamy. Dzieci uczyły się wierszy, piosenek i tańca. 26.05.2014r. w naszym przedszkolu gościliśmy mamy. Z tej okazji dzieci pięknie wystąpiły przed mamami. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt „Laurka dla mamy”, zatańczyły taniec „Le Bastringlo” oraz pięknie wyrecytowały przygotowane wiersze. Dzieci po występie złożyły swoim mamom życzenia i wręczyli upominki. Po występie odbył się słodki poczęstunek.

W ostatni  tygodniu maja rozmawialiśmy o „ZWIERZĘTA W DOMU I GOSPODARSTWIE” –rozmawialiśmy sobie o zwierzętach w naszych gospodarstwach domowych. Dzieci zostały zapoznane z nazwami zwierząt i ich dziećmi. Rozmawialiśmy co nam dają zwierzęta. Wybraliśmy się na spacer, gdzie znaleźliśmy krowę pasącą się na pastwisku. Mama Sebastiana zaprosiła nas do swojego gospodarstwa i pokazała dzieciom małe kurczątka i kaczuszki.

Miesiąc czerwiec rozpoczęliśmy od tematu „PODAJMY SOBIE RĘCE W ZABAWIE I W PIOSENCE”, rozmawialiśmy o prawach każdego dziecka, cieszyliśmy się również z Dnia Dziecka, który to 04.06.2014r. został zorganizowany i odbył się w Woli Rokietnickiej. Dzieci odwiedziły swoich rówieśników w przedszkolu u pani Iwony. W tym dniu również odbyły się różne konkurencje, było pieczenie kiełbaski, wręczenie upominków oraz odbyła się dyskoteka.

04.06.2014r. w godzinach wieczornych odbył się piknik rodzinny, zorganizowany w ramach projektu „Kompetentne Przedszkolaki”. Prowadzącą piknik była trenerka Fundacji Komeńskiego – pani Elżbieta Radwańska która zadbała o to, by rodzice i ich maluchy intensywnie spędzili wyznaczony czas. Nie obyło się również bez pieczenia kiełbaski.

„PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZNAKI”
– tematy poświęcone temu jak powinniśmy się zachowywać na drodze Rozmowa o znaczeniu znaków drogowych. Spacer po okolicy w celu odnalezienia znaków drogowych znajdujących się w naszej miejscowości. Po powrocie ze spaceru dzieci rysowały te znaki, które zapamiętały. Dzieci również wykonały sygnalizatory świetlne z przyniesionych pudełek po zapałkach i plasteliny.

„MÓJ TATO”
dzieci opowiadały o swoich tatusiach. Wykonały upominki dla swoich tatusiów w postaci krawatów własnoręcznie ozdobionych.

27.06.2014r.
miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014.  W tym dniu przedszkolaki odebrały dyplomy potwierdzające ukończenie Punktu Przedszkolnego w Czelatycach. Dzieci otrzymały upominki, zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

W lipcu rozmawialiśmy na temat marchewki realizując „Projekt Marchewka” dzieci przynosiły marchewki porównywały je, oglądały pod lupą. Wykonały różne prace. Odwiedziliśmy mamę Kacpra, która pokazała nam gdzie rosną marchewki i podarowała nam marchewki.

Pani Ewa, mama Julii zaprosiła dzieci, aby przyszły się pobawić u Julii, atrakcji było pełno. Kolejne tygodnie upływały nam na wspólnych zabawa na szkolnym placu, gdzie spożywaliśmy drugie śniadanie, spacerowaliśmy po okolicy.  W ostatnim dniu wspólnie z mamą Zosi panią Anią został zorganizowany pożegnalny grill i tak oto pożegnaliśmy się.

Ważne wydarzenia:

04.06.2014r. –Dzień  Dziecka, piknik rodzinny
11.06.2014r. wizyta pani Teresy Ogrodzińskiej
13.06.2014r. – 5 urodziny Seweryna
27.06. 2014r. – uroczyste zakończenie roku

Życzymy wszystkim odwiedzającym naszą stronę wesołych wakacji.

Sołek Regina