"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w GrzęsceDziałania maj / czerwiec / lipiec 2014

     W miesiącu maju realizowaliśmy w przedszkolu projekt Strażak. W związku z tym 06.05.2014r byliśmy na wycieczce w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzęsce.  Spotkaliśmy się ze strażakami. Dzieci zapoznały się z wyglądem wozu strażackiego, ubiorem strażaka, miały możliwość przymierzenia hełmów, pasów strażackich. Mogły usiąść za kierownicą, a także zwiedziły remizę strażacką. Na koniec strażacy poczęstowali wszystkich cukierkami wręczyli zabawkowy kask strażacki i toporek, który dzieci wykorzystują w zabawie niemal codziennie.

02.06.2014r. byliśmy na wycieczce w Radymnie, w parku dinozaurów. Oglądaliśmy i podziwialiśmy liczne okazy, dowiadując się przy tym różnych ciekawych rzeczy. W Radymnie pogoda nie dopisała ii niestety nie mogliśmy skorzystać z placu zabaw, co dzieci bardzo rozczarowało i zasmuciło. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku, gdzie podziwialiśmy dawne stroje strażackie, pompy. Mogliśmy zobaczyć i usłyszeć dawną syrenę strażacką. Wielką niespodzianką dla nas okazała się pompa z Grzęski, którą posługiwali się strażacy przed wieloma laty.

26.06.2014r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Mamy i Taty, na który dzieci wraz ze mną przygotowały część artystyczną dla swoich rodziców: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i przedstawiły wersję instrumentalną Marsza Radetzkiego. Po części artystycznej wręczyły rodzicom wcześniej przygotowane laurki.

27.06.2014r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 i z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystościach szkolnych. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia Punktu Przedszkolnego w Grzęsce, a także dyplomy uczęszczania na katechezę.
     W tych miesiącach swoje urodziny obchodziły: Kornelia, Amelia, Ula.

Lipiec był to czas rozmów o wakacjach – dokąd możemy pojechać, co zrobić aby wakacje były bezpieczne i aktywne, to czas spędzony na wesołych zabawach na placu zabaw i spacerach, podczas których odwiedzaliśmy domy przedszkolaków. W lipcu rozmawialiśmy o powietrzu i wykonywaliśmy liczne doświadczenia związane z tym tematem.              

07.07.2014r. byliśmy na wycieczce w Łańcucie. Do Łańcuta pojechaliśmy pociągiem, co było już dużą atrakcją dla dzieci. Następnie udaliśmy się nad staw w parku, gdzie karmiliśmy kaczki i ryby. Potem zwiedzaliśmy Zamek, spacerowaliśmy po parku i byliśmy na lodach. Do domu dzieci wróciły bardzo zmęczone ale zarazem szczęśliwe.

11.07.2014r. był ostatnim dniem spędzonym w przedszkolu. W miłej atmosferze spędziliśmy wspólnie czas.  Jest to grupa, którą będę miło wspominać. Wszystkim życzę słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

 

Monika Stafiej

działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego