"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Grzęsce

Działania styczeń/luty 2013

Styczeń rozpoczęliśmy od przywitania nowego 2013 roku. W tym miesiącu dominowała tematyka związana z obecną porą roku. Badaliśmy w przedszkolu właściwości śniegu, a także sprawdzaliśmy, czy śnieg jest czysty? W tym miesiącu nie zabrakło też zabawy karnawałowej, o którą dzieci bardzo często pytały. Przy tej okazji wykonały maski. Nie zapomnieliśmy także o naszych babciach i dziadkach, którzy mają swoje święto właśnie w styczniu. Przygotowywaliśmy laurki, które dzieci wręczyły swoim kochanym babciom i dziadkom.

Tematy zajęć styczniowych: „Nowy rok”, „Dokarmiamy zwierzęta”, „Wesoły karnawał”, „Moja babcia i mój dziadziuś”, „Korzystamy z uciech zimy”.
Ważnym wydarzeniem 26.01.2013 r. się tak długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Dzieci wspólnie się bawiły, przebrane za różne postaci: wróżka, motylek, krasnal, zorro, księżniczki. Po zabawie dostały paczki przygotowane przez rodziców. Do domów wracały zmęczone ale szczęśliwe.

Kolejnym ważnym wydarzeniem 28.01.2013 r. była uroczystość Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w Domu Kultury. Przygotowaliśmy na tę okazję część słowno-muzyczną, po której wręczyliśmy naszym Babciom i Dziadkom wcześniej przygotowane laurki: były to piękne kolorowe tulipany wycinane z kolorowego papieru. Na tę uroczystość rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek. Atmosfera na całej uroczystości była bardzo serdeczna i miła.

Tematyka zajęć w miesiącu lutym: „Poznajemy kosmos”, „Dbam o zdrowie”, „Zwierzęta egzotyczne”.
Podczas tematyki związanej ze zwierzętami egzotycznymi dzieci miały możliwość obejrzenia papug falistych. Chętne przedszkolaki mogły je nakarmić jabłkiem, pogłaskać a na koniec rysowały ptaki.
W styczniu świętowaliśmy urodziny Patrycji M., Szymona M. i Madzi a w lutym urodziny Kasi. Tradycyjnie dzieci zaśpiewały sto lat i złożyły dzieciom życzenia.

Monika Stafiej