"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Grzęsce

Działania maj/czerwiec/lipiec 2013

W miesiącu maju realizowaliśmy w przedszkolu projekt Straż Pożarna. W związku z tym 09.05.2013r byliśmy na wycieczce w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzęsce. Spotkaliśmy się ze strażakami. Dzieci zapoznały się z wyglądem wozu strażackiego, ubiorem strażaka, miały możliwość przymierzenia hełmów, pasów strażackich. Mogły usiąść za kierownicą, a także zwiedziły remizę strażacką. Na koniec strażacy poczęstowali wszystkich cukierkami.

Tydzień później realizując kolejny projekt - Koty, byliśmy na spacerze, w czasie którego liczyliśmy napotkane koty, a podczas bliższego spotkania ze zwierzątkiem liczyliśmy mu wąsy, pazury, zapisując swoje obserwacje w tabelach. W roli eksperta wystąpiła babcia Wiktora.

Realizując temat zajęć „Pan kolejarz”, byliśmy na wycieczce u Pana dróżnika w Grzęsce, który nas miło przyjął i opowiedział o swojej pracy.

28.05.2013 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Mamy, na który dzieci wraz ze mną przygotowały część artystyczną dla swoich mam. Na tę okazję zaprosiliśmy do przedszkola Klauna, który bawił dzieci i mamy.

Ostatniego dnia maja byliśmy na wycieczce w Sali Zabaw Fantazja w Rzeszowie. Dzieciom bardzo podobała się dmuchana zjeżdżalnia i skocznia- trampolina z elementami wyspy, zabawy w basenach z piłkami, pokonywanie labiryntów, wspinanie się po ściance i zjeżdżanie rurami. Pokonywanie tych tras wymagało od dzieci dużej sprawności fizycznej i sprytu, w niektórych przypadkach także odwagi. Chętne dzieci mogły poćwiczyć celność strzelając piankowymi piłeczkami z armatek. Zabawa, która trwała 2 godziny była wyczerpująca ale udana.

W maju świętowaliśmy urodziny Angeliki i Kacpra a w lipcu Szymona.

Czerwiec był to czas rozmów o wakacjach – dokąd możemy pojechać, co zrobić aby wakacje były bezpieczne i aktywne.

28.06.2013 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego i z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystościach szkolnych. Jednocześnie odbyło się nasze pożegnanie z przedszkolem, podczas którego dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Lipiec rozpoczęliśmy projektem: Buty. Przyniesione przez dzieci buty opisywaliśmy, liczyliśmy, segregowaliśmy. Rozmawialiśmy, jak należy dbać o buty, zorganizowaliśmy pokaz mody, podczas którego dziewczynki wybierały tylko te na wysokim obcasie. Podczas realizacji tego projektu dzieci wykonały pantofle z papieru kolorowego. W roli eksperta wystąpiła mama Patrycji Ż.

Ważnymi wydarzeniami były realizowane w tym czasie tematy: Woda, Ogień i Powietrze. Realizując te tematy rozmawialiśmy o właściwościach wody, ognia i wykonywaliśmy mnóstwo doświadczeń. Realizując temat powietrze robiliśmy wiatraczki i puszczaliśmy latawca.

Lipiec to czas spacerów, obserwacji przyrody, wykonywania zielników ze zbóż, a także czas spędzony na wesołych zabawach na placu zabaw i poznawaniu nowych gier.

23.07.2013r. odbyło się nasze pożegnanie z przedszkolem. W miłej atmosferze spędziliśmy wspólnie czas. Jest to grupa, którą będę miło wspominać. Wszystkim życzę słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia po wakacjach.

Monika Stafiej