"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Grzęsce

Działania wrzesień/październik 2013

Nowy rok szkolny w Punkcie Przedszkolnym „Kompetentne Przedszkolaki” w Grzęsce rozpoczęło szesnaścioro dzieci. Są to: Kacper, Miłosz, Szymon, Ada, Martynka, Kornelia, Krzyś, Karolinka, Maciej, Karol, Patrycja, Ania, Ula, Julia, Amelka i Gabrysia. Większość dzieci wkroczyła w przedszkolne progi z uśmiechem na twarzy.

Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci zapoznały się z nowym otoczeniem, poznały swoich kolegów i koleżanki z przedszkola. To czas, kiedy nawiązywały się nowe znajomości i przyjaźnie. Wszystkie dzieci szybko się przekonały, że przedszkole, to miejsce, gdzie można dobrze się bawić i miło spędzić czas.

Do ważnych wydarzeń można zaliczyć podpisanie kontraktu 13.09.2013r. W tym dniu dzieci wspólnie z nauczycielem ustaliły reguły obowiązujące w przedszkolu. Zawarły je w kontrakcie, który własnoręcznie „podpisały”, odbijając na nim swój palec zamoczony w farbie.

Kolejnym ważnym wydarzeniem 20.09.2013r była wycieczka na pobliskie przejście dla pieszych i wspólne wykonanie makiety ulicy. Dzieci bardzo chętnie wykonywały różne pojazdy, kolorowały sygnalizację, projektowały osiedle, na którym stawiały zrobione bloki i domy.

Tego samego dnia odbył się w przedszkolu piknik rodzinny. Pogoda tego dnia dopisała tak, jak i humory dzieciom. Rodzice bardzo licznie przybyli na piknik, organizując poczęstunek dla wszystkich gości. Piknik prowadzony był przez trenera Fundacji Komeńskiego – Pana Jerzego Radwana, który zorganizował liczne zabawy, angażując przy tym rodziców i dzieci. Spotkanie było bardzo udane.

W październiku dominowała tematyka związana z jesienią. Miesiąc rozpoczęliśmy od spaceru, którego celem było obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Zbieraliśmy liście, które wykorzystaliśmy do wspólnego wykonania Pani Jesieni. W związku z tą tematyką dzieci wykonywały jeżyki z masy solnej.

Ważnym wydarzeniem października, a dokładnie 03.10.2012, w naszym przedszkolu przygotowaliśmy jesienną sałatkę owocową, która wszystkim bardzo smakowała, a której przygotowanie sprawiło wiele radości.

Podczas rozmów o zwierzętach dzieci miały możliwość obserwacji i rysowania papugi - Nimfy, a także wykonywały koty z rolek po papierze.

Monika Stafiej