"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Grzęsce

Działania listopad / grudzień 2013

Listopad rozpoczęliśmy od doświadczeń związanych ze zjawiskiem krążenia wody w przyrodzie, określaliśmy jej właściwości i sprawdzaliśmy co w wodzie pływa, a co tonie.
    W kolejnym tygodniu nasze rozmowy dotyczyły dbania o zdrowie. W związku z tą tematyką 21.11.2013r. byliśmy na wycieczce w aptece. Pani farmaceutka opowiadała dzieciom na czym polega jej praca, jak przechowywane są leki, a także odpowiadała na pytania dzieci.
    W tym miesiącu w związku tematem o poczcie byliśmy na spacerze, w czasie którego szukaliśmy i oglądaliśmy skrzynkę pocztową.
   Kolejnym ważnym wydarzeniem 29.11.2013r. była wycieczka do szkolnej pracowni komputerowej. Nauczyciel w pracowni pokazał dzieciom komputery, skaner, projektor. Opowiedział do czego służy ten sprzęt. Na koniec przygotował dla dzieci niespodzianki. Były to:  bajka o pingwinach i wydrukowane kolorowanki, które dzieci sobie wybrały.

Grudzień obfitował w wiele ważnych wydarzeń.
    04.12.2013r. gościliśmy w naszym przedszkolu górnika. Dzieci miały możliwość obejrzenia stroju galowego górnika, przymierzenia czapki, wysłuchania ciekawych opowieści związanych z pracą górnika.  Na koniec złożyły życzenia z okazji ich święta, wręczyły wcześniej przygotowany prezent i zaprosiły gościa do wspólnej fotografii.
    06.12.2013r. dzieci z niecierpliwością oczekiwały przybycia Św. Mikołaja. Gdy się pojawił w naszym przedszkolu, dzieci przywitały go piosenką . Rozmowy z Mikołajem były długie, no i pytań było wiele: czym przyjechał, kto mu pomaga. Dzieci dostały paczki i obiecały, że będą nadal grzeczne. Po wręczeniu prezentów została wykonana wspólna fotografia a chętne dzieci miały także możliwość wykonania indywidualnego pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem. Było to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci, długo o nim między sobą rozmawiały.
    W tym miesiącu byliśmy także w kinie w Przeworsku na bajce "Renifer Niko ratuje święta".
    11.12.2013r. wspólnie ubieraliśmy choinkę bombkami i łańcuchami przyniesionymi z domu ale najbardziej cieszyły ozdoby samodzielnie wykonane przez dzieci, które również ozdobiły naszą choinkę. W naszym przedszkolu nie zabrakło też choinki, którą wspólnie wykonały wszystkie dzieci.
    W związku ze zbliżającymi się świętami, w szkole zorganizowana została wystawa ozdób świątecznych przygotowana przez uczniów szkoły w Grzęsce. i 19.12.2013r. byliśmy ją obejrzeć.
    20.12.2013r. dzieci wzięły udział w spotkaniu opłatkowym, na którym była obecna cała szkoła. Po powrocie do przedszkola, składały sobie życzenia i dzieliły się opłatkiem.

Monika Stafiej