"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Grzęsce

Działania styczeń / luty 2014

Styczeń rozpoczęliśmy od przywitania nowego 2014 roku. W tym miesiącu dominowała tematyka związana z obecną porą roku. Badaliśmy w przedszkolu właściwości śniegu, a także sprawdzaliśmy, czy śnieg jest czysty? Nie zapomnieliśmy także o dokarmianiu ptaków. Przygotowaliśmy także laurki dla Babć i Dziadków.
W tym miesiącu swoje urodziny obchodzili: Patrycja, Karolinka, Martynka, Ada, Kacper i Maciek. Dzieci gasiły świeczki na przedszkolnym torcie, potem naszym jubilatom zaśpiewaliśmy sto lat i składaliśmy życzenia

Luty obfitował w wiele ważnych wydarzeń. Rozpoczęliśmy go od przygotowania masek na zabawę karnawałową, która odbyła się 05.02.2014r. w Domu Kultury w Grzęsce. Uczestniczyły w niej dzieci:  5-cio i 6-letnie oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Grzęsce. Dzieci prezentowały swoje stroje, umiejętności taneczne, a także miały możliwość uczestniczenia w licznych zabawach. Poczęstunek przygotowali rodzice dzieci . Pod koniec zabawy dzieci dostały paczki przygotowane przez rodziców.

11.02.2014r.  w Domu Kultury w Grzęsce odbyła się impreza zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka. Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty poprzez „Taniec łabędzi”, oraz wykonanie instrumentalne „Marsza Radetzkiego”. Występ został nagrodzony gromkimi brawami licznie przybyłych na tę uroczystość babć i dziadków. Po przedstawieniu dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom wcześniej wykonane laurki. Rodzice dzieci zadbali o słodki poczęstunek. Nie zabrakło też muzyki, przy której bawiły się dzieci i niektórzy dziadkowie. Atmosfera na uroczystości była bardzo serdeczna i miła.

14.02.2014r.  dzieci wręczyły sobie wcześniej wykonane walentynki.

W tym miesiącu dzieci miały możliwość przyszywania guzików. Sprawiło im to wiele radości, mimo że zadanie nie było łatwe, a większość dzieci pierwszy raz posługiwała się nitką i igłą.

W związku z tematem „Jesteśmy samodzielni w kuchni”, rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, właściwym zachowaniu się przy stole,  dzieci samodzielnie przygotowywały nakrycie stołu, a także wykonały kukiełki z drewnianych łyżek.

W ostatnim tygodniu lutego, realizując temat „Ważymy i mierzymy”, porównywaliśmy wagę wybranych zabawek, określaliśmy co jest lżejsze, a co cięższe, a także ważyliśmy siebie. Posługując się metrami mierzyliśmy dywan, stoliki, parapety i inne sprzęty w przedszkolu. Zabawa była udana.

Kontynuując ten temat  24.02.2014r. byliśmy na wycieczce w sklepie w Grzęsce, podczas której bliżej poznaliśmy zawód sprzedawcy, a także dzieci miały możliwość samodzielnego zakupu lizaka. Po powrocie do przedszkola bawiliśmy się w sklep.

Monika Stafiej