"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Grzęsce

Działania marzec / kwiecień 2014

Marzec to czas oczekiwania na przyjście wiosny. Razem z dziećmi często chodziliśmy na spacery, wycieczki, aby sprawdzić, czy wiosna już do nas wraca.  W tym czasie założyliśmy także hodowlę roślin, o którą bardzo dbaliśmy dostarczając im wody i wnikliwie obserwowaliśmy ich wzrost.

08.03.2014 pamiętaliśmy o kobietach, które w tym dniu miały swoje święto. Z tej okazji chłopcy wręczyli dziewczynkom laurki.
Realizując temat „Czym odmierzać czas?” wykonaliśmy zegary z papierowych talerzyków, za pomocą których uczyliśmy się odczytywać godziny.

19.03.2014r. byliśmy na wycieczce w Teatrze Maska w Rzeszowie, na przedstawieniu „Historia Śnieżki”. Dla wszystkich dzieci był to pierwszy wyjazd do teatru, przedstawienie bardzo  się podobało.

21.04.2014r wraz z dziećmi z zerówki witaliśmy pierwszy dzień wiosny, idąc przez naszą miejscowość z Marzanną i  śpiewając piosenki o wiośnie.

Kwiecień to czas, kiedy robi się coraz cieplej i pogoda sprzyja codziennym wyjściom na spacery, na plac zabaw.

Realizując temat „Wiosna na wsi”, obserwowaliśmy zwierzęta na wiejskich podwórkach. Byliśmy u jednego z gospodarzy, gdzie mieliśmy możliwość obserwacji kóz i ich szkicowania. Dzieciom najbardziej podobały się małe kózki, które mogły obejrzeć z bliska i pogłaskać.

Dzięki wycieczkom poznawaliśmy ważniejsze miejsca w naszej miejscowości. W związku z tym 07.04.2014 byliśmy na stadionie, gdzie dzieci miały możliwość zabawy na dużej przestrzeni i mimo długiej drogi biegały tam „ile sił w nogach” .

W tym miesiącu rozmawialiśmy także o naszej Ojczyźnie. Nie zabrakło też rozmów na temat tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Wielkanocnymi.

W przedszkolu obchodziliśmy urodziny: w marcu  swoje 5-te urodziny świętował Szymon, a w kwietniu Ania i Miłosz kończyli po 6 lat.

Monika Stafiej