"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Hadlach Szklarskich


Działania wrzesień/październik 2014

Wszyscy są witam was, Zaczynamy już czas. Jestem ja, jesteś Ty. Raz, dwa, trzy.

- tak rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015 w Punkcie Przedszkolnym Kompetentne przedszkolaki w Hadlach Szklarskich. Obecnie grupa liczy 7 dzieci. Ku wszystkich zadowoleniu do naszej grupy dołączyły dwie dziewczynki. A zatem obecnie uczęszczają do przedszkola trzylatki: Basia, Wiktoria, Oliwier oraz czterolatki: Karol, Bartek, Marcin i Miłosz.

Miesiąc wrzesień, jest miesiącem adaptacji oraz integracji grupy. Organizowaliśmy zajęcia i zabawy mające na celu zapoznanie i zaprzyjaźnienie się dzieci. Istotne było wspólne opracowanie kontraktu grupy oraz zasad korzystania z zabawek. Dzieci po wakacjach nie mogły nacieszyć się zabawkami.

Zaraz na początku września i października świętowaliśmy urodziny Wiktorii oraz bliźniaków: Marcina i Bartka, wspólnie wykonaliśmy dla nich prezenty.

Wrzesień w naszym przedszkolu jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego podczas pierwszego wspólnego spaceru omawialiśmy zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni. Wspólnie wykonaliśmy drogę.

Od października bierzemy udział w dodatkowych zajęciach z rytmiki i j. angielskiego. W zajęciach tych uczestniczą również starszaki. Dzieci z wielką chęcią biorą w nich udział.

W październiku podczas tematyki związanej z darami jesieni omawialiśmy owoce i warzywa. Dzieci przynosiły z domów różne warzywa i owoce. Ponadto poznawaliśmy zasady zdrowego odżywiania i sposoby ubierania się odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Odwiedziła nas Pani pielęgniarka opowiedziała nam o wykonywanym przez nią zawodzie. W poszukiwaniu innych darów jesieni: żołędzi, liści, kasztanów i grzybów udaliśmy się do pobliskiego Dworku. Wykonaliśmy halloweenowe dynie, wiele radości sprawiło dzieciom wyciąganie nasion dyni.

25 października odbyło się u nas uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA połączone z Pasowaniem na Ucznia. Rodzice przedszkolaków oraz pierwszaków przygotowali poczęstunek, natomiast nauczycielki zadbały o część artystyczną. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Dyrektor Romana Dubas oraz Pan Wójt Stanisław Petynia.

W październiku zorganizowaliśmy w Dworku Święto pieczonego ziemniaka. Dzieciaki z domów poprzynosiły ziemniaki, które piekliśmy w ognisku (naturalnie korzystając z okazji upiekliśmy kiełbaskę). Pogoda nam dopisała, zatem mogliśmy się pobawić na świeżym powietrzu.

Małgorzata Mazur

najnowsze maj/czerwiec/lipiec 2014
najnowsze marzec/kwiecień 2014
najnowsze styczeń/luty 2014
najnowsze listopad/grudzień 2013
najnowsze wrzesień/październik 2013
najnowsze maj/czerwiec/lipiec 2013
najnowsze marzec/kwiecień 2013
najnowsze styczeń/luty 2013

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego