"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Hadlach Szklarskich

Działania maj/czerwiec 2013

W maju dzieci były zadowolone bo wiedziały, że w przedszkolu będzie ich mama. Z chęcią i bardzo szybko nauczyły się piosenki dla mamy, a także wiersza. Z dużą aktywnością i starannością robiły laurkę i kwiaty dla mamy. W dniu 27 V dla mam było przedstawienie, w którym dzieci uczestniczyły. Śpiewały piosenkę i mówiły wierszyk. Po przedstawieniu było wręczenie mamom laurki i papierowego kwiatuszka, którego sami wykonali w przedszkolu. Potem w przedszkolu był poczęstunek dla mam i dzieci. Na koniec tego dnia były zabawy dzieci z mamami i konkursy. W następnych dwóch dniach dzieci opowiadały o tym dniu. Wykonały także laurkę dla swego taty.

Innym bardzo ciekawym dniem był dzień, w którym dzieciaki robiły papierowe kamienie z gazet, malowały je i układały górę.

W czerwcu odwiedziliśmy gruzińskiego malarza, który w Hadlach spędzał czas na malowaniu hadelskich krajobrazów. On przedstawił nam swoją wystawę, a my wręczyliśmy jemu naszą grupową pracę.

W ostatnich dwóch miesiącach dużo czasu spędzaliśmy na placu zabaw. Podczas pobytu w ogrodzie nie tylko były zabawy na zjeżdżalni i huśtawkach ale też ciekawe konkursy ten, który dzieciaki polubiły najbardziej to konkurs poznanych w przedszkolu i zapamiętanych zabaw muzyczno-ruchowych.

Marta Pelc