"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Hadlach Szklarskich

Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Maj

Na wiejskim podwórku – chłopcy poznawali zwierzęta żyjące w gospodarstwie i w domu. Opowiadali o swoich pupilach, ich przysmakach, ulubionych z nimi zabawach. Bardzo spodobała im się bajeczka o kocie i psie oraz zabawa muzyczno- ruchowa „koniki”. Dzieci wiedzą też, że nie należy podchodzić do nieznajomych psów.

Moja mama – dzieci opowiadały o swojej rodzinie, zawodach rodziców, sposobach spędzania wolnego czasu z tatą. Wykonały laurki dla mam, nauczyły się piosenki o mamie, którą zaprezentowały w dniu 25.05.2014 r. na VI Gminnym Przeglądzie Pieśni Maryjnych i o Matce.

Końcem miesiąca, bo 31.05.2014r. każdy przedszkolak wziął udział w Gminnym Dniu Dziecka . Choć pogoda była deszczowa, to nie przeszkadzało to chłopcom w zabawach i konkursach, za które otrzymali nagrody w postaci zabawek, klocków. Do waty cukrowej i po zapiekanki ustawiała się długa kolejka, ale warto było czekać, bo były pyszne.

Czerwiec

Początkiem czerwca zaprosiliśmy do przedszkola rodziców, z którymi wspólnie świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka.

Nad morzem- dzieci oglądały muszelki, ilustracje „Na plaży”, poznały zwierzęta żyjące w morzu, wiedzą jak chronić się przed słońcem.

Zwierzęta z zoo- dzieci poznawały zwierzęta egzotyczne, ilustrowały ruchem sposób poruszania się wybranych zwierząt, słuchały wierszy polskich poetów o zwierzętach z zoo,  w bibliotece oglądały zdjęcia z wycieczki do zoo starszych kolegów.

Za chwilę wakacje- wykonaliśmy sylwetkę Pani lato, przygotowywaliśmy się do zakończenia roku, które odbyło się 27 czerwca. Rozpoczęło się mszą św. w Kościele parafialnym, a zakończyło częścią artystyczną i rozdaniem dyplomów oraz upominków.

Lipiec

Dokąd na wakacje? – dzieci zastanawiały się dokąd mogą pojechać na wakacje. Dowiedziały się co można robić nad jeziorem, w lesie, w górach, co trzeba zapakować do walizki i poznały zasady bezpiecznej zabawy podczas letniego wypoczynku.  Tym wakacyjnym akcentem kończymy rok szkolny, życząc wszystkim udanych wakacji.

Sabina Bułdys-Warchoł