"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Hucisku Jawornickim

Działania styczeń/luty 2013

W miesiącu styczniu i lutym podejmowaliśmy następujące tematy:

Ptaki w karmniku - dzieci chętnie rozmawiały o ptaszkach, które zostały na zimę i nie mają nic do jedzenia. Często po śniadaniu wynosiły okruszki do przyszkolnego karmnika, aby w ten sposób pomóc przetrwać ptaszkom zimę. Uczestniczyły też w wycieczce do pobliskiego lasu, gdzie pozostawiły smakołyki dla zwierząt.

Karnawał - przygotowania do karnawału rozpoczęliśmy od wykonywania karnawałowych masek, kotylionów. Dzieci oczywiście chciały na balu wyglądać wyjątkowo, dlatego też dziewczynki robiły maski księżniczek a chłopcy: lwa kota lub postaci z bajek. Następnie przygotowaliśmy dekorację Sali w której odbywał się bal karnawałowy. Ten dzień dzieci zapamiętały na długo, ich niezwykłe stroje, pyszności przygotowane przez rodziców i muzyka umiliły im spędzony razem czas.

Święto Dziadków - w związku z przypadającym w styczniu Dniem Babci i Dziadka dzieci opowiadały za co kochają swoich dziadków, jakie zabawy urządzają ze swoimi dziadkami i co chciały by im podarować. W trakcie zajęć wspólnie przygotowaliśmy upominki dla seniorów, dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Swoim występem uświetniły Dzień Seniora organizowany w Remizie OSP w Hucisku Jawornickim.

Zima wokół nas i zabawy na ferie - tematyka stycznia i kilku dni lutego krążyła wokół sportów i zabaw zimowych. Dzieci bardzo lubią zimę i śnieg, szczególnie gdy można lepić bałwana i zjeżdżać na sankach.

Renata Krawiec