"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Hucisku Jawornickim

Działania maj/czerwiec 2013

Mamo, Mamo!
Dam ci dziś piękny kwiatek,
i wstążkę na dodatek.

Maj to miesiąc w którym najważniejsza jest MAMA. Dlatego też niemal cały miesiąc przygotowywaliśmy się na ten dzień. Dzieci poznawały zawody swoich mam, opowiadały o tym jak pomagają mamusiom, w co się z nimi bawią, jak spędzają wolny czas z mamą. Wspólnie przygotowaliśmy z bibuły czerwone róże, które zostały wręczone na akademii.

W przedszkolu uczyły się piosenek o mamach i dla nich tez śpiewały 27 maja na uroczystej akademii z okazji Dnia Matki. W tym dniu przedszkolaki wystąpiły przed szeroką publicznością, zaproszonymi gośćmi, a w szczególności przed swoimi mamami. Dzieci zaprezentowały się w tańcu, mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Na koniec mamy zostały poczęstowane słodką niespodzianką.

Wycieczka

Trzeci czerwca to długo wyczekiwany dzień przez wszystkie dzieci z przedszkola, gdyż tego właśnie dnia wybraliśmy się na zaplanowaną wcześniej wycieczkę do Hyżnego i Rzeszowa. Około 9.00 wyruszyliśmy w podróż. Pierwszym naszym punktem była modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej w Hyżnem, jako że jechali z nami również uczniowie klasy II i rodzice wstąpiliśmy na wspólną modlitwę. Na miejscu powiał nas proboszcz parafii, opowiedział o historii kościoła.

Następnie udaliśmy się do Rzeszowa do centrum zabaw FANTAZJA. Tam powitała nas pani koordynatorka, która przedstawiła zasady korzystania z placu zabaw i życzyła udanej zabawy. Większość dzieci była tam pierwszy raz więc z niepokojem rozglądali się wokół. Po chwili jednak konstrukcje z systemem rur i przejść wypełniły się radosnym śmiechem. Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie, swoich zwolenników miały także armatki z piłeczkami i samochodziki. Po szaleństwie można było wypocząć w kąciku malucha. Po dwóch godzinach zabawy wyruszyliśmy w drogę powrotną. Z okien autobusu obserwowaliśmy piękną przyrodę. Radośni chociaż trochę zmęczeni wróciliśmy z uśmiechem w znajome strony.

Renata Krawiec