"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Jaworniku PolskimDziałania maj / czerwiec / lipiec 2014

MAJ

W maju bardzo dużo czasu spędzaliśmy na spacerach po okolicy i na zabawie na placu zabaw. Zostaliśmy zaproszeni przez Panią dyrektor Elżbietę Hop do Gminnej Biblioteki, gdzie przedszkolaki wysłuchały kilku bajek czytanych przez samą Panią Hop, pośpiewały piosenki, których nauczyły się w przedszkolu, a później bawiły się grami planszowymi, które dała im Pani Ela. Dzieci były bardzo zadowolone, dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Były zainteresowane również tą dużą ilością książek i różnych bajek, niektóre chciały pożyczać bajki do domu, ale niestety będą musiały przyjść z mamą by się zapisać w bibliotece i wtedy każda książeczka będzie dla nich dostępna. Po wyjściu z biblioteki poszliśmy na plac zabaw, gdzie radość była ogromna, przedszkolaki nie wiedziały od czego mają zacząć zabawę, jedne biegły na zjeżdżalnie, inne na huśtawki i karuzelę, a jeszcze inne na ścianki do wspinania. Żal było dzieciom odchodzić z tego fajnego miejsca, ale wiedziały, że zawsze mogą tu wrócić z rodzicami.

Maj to miesiąc naszych kochanych Mam – dla których szykowaliśmy niespodziankę, zorganizowaliśmy dla Mam przedstawienie, dzieci nauczyły się pięknie recytować wierszyki o Mamach i śpiewać piosenki, które dotyczą kochanych Mam. Przygotowaliśmy prezenty – piękne kwiaty z kolorowych papierów. 26 maja do przedszkola przyszły wszystkie mamy i usiadły na honorowych miejscach, przedszkolaki mogły zaczynać swój pokaz J Było naprawdę miło, mamy zachwycone swoimi dziećmi, łzy kręciły się w oku, gdy maluszki wykrzykiwały mamusiom – „Kocham Cię, kocham Mamo, wiem, że Ty czujesz to samo…” po wszystkim zaprosiliśmy Mamy na poczęstunek.

W tym miesiącu obchodziliśmy również urodziny Agatki, dmuchała świeczkę, wszyscy składaliśmy jej życzenia, śpiewaliśmy „Sto lat”, a później Agatka poczęstowała dzieci słodyczami.

CZERWIEC

Początkiem miesiąca świętowaliśmy Dzień Dziecka, to szczególny dzień dla naszych maluszków, dzieci miały zorganizowany Gminny Dzień Dziecka, w którym wzięły udział dzieci z różnych szkół i przedszkoli naszej gminy. Było tam mnóstwo atrakcji dla dzieci, mimo tego, że pogoda niezbyt dopisała, to dzieci i tak były szczęśliwe. Zjeżdżały po tych mokrych dmuchanych zabawkach, chyba dodatkową radością było to, że były przemoczone. Dodatkowymi atrakcjami było malowanie twarzy, czesanie różnych fryzur, różnego rodzaju konkursy z nagrodami, jednym słowem wszystko było super, a dzieci szczęśliwe.

W tym miesiącu pojechaliśmy na wycieczkę do Soliny, przedszkolakom bardzo się wyjazd podobał. Dla niektórych dzieci przejazd autokarem był już atrakcyjny. Wyjeżdżając z Jawornika bardzo padał deszcz i wszyscy mieliśmy obawy co do wycieczki, całą drogę padało, a gdy tylko dojechaliśmy na parking w Solinie i zaczęliśmy wysiadać z autokaru deszcz ustał, jak na zamówienie, mogliśmy wówczas swobodnie (bez parasoli) przejść spacerkiem na zatokę, gdzie czekał na nas już statek KOMANDOR. Oj to była dopiero przygoda, dzieci były zachwycone, cały statek był do naszej dyspozycji, przedszkolaki mogły swobodnie po nim spacerować, a co najlepsze mogły nim sterować. W czasie wodnej podróży kapitan opowiadał nam legendę o zalanej wsi, słuchaliśmy szant. Dzieci cierpliwie czekały na swoją kolej przejęcia sterów statku. Czas na statku minął bardzo szybko, nie obejrzeliśmy się nawet jak trzeba było wysiadać. Następnie spacerowaliśmy po zaporze, a później poszliśmy na wspólny obiad, no i niestety trzeba było wrócić w rodzinne strony. Wsiadając do autokaru zaczął na nowo padać deszcz, z rodzicami stwierdziliśmy zgodnie, że pogoda była zamówiona tylko na czas naszego przebywania w Solinie. Wycieczka zalicza się do bardzo udanych, przedszkolaki były zachwycone  i chętne na kolejną. Niektóre zaraz po wejściu do autobusu usiadły wygodnie na fotelach i usnęły, chyba wyprawa była wyczerpująca, ale warto było.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom (Wójt Gminy Jawornik Polski – Stanisław Petynia, Andrzej Pieńczak, Grzegorz Warchoł, Delikatesy Centrum, Andrzej Piestrak, Jan Kądziołka, Grzegorz Gajewski, Edyta Pawełek, Zofia Pelc, Jadwiga Pałys, Danuta Dobosz, Kazimiera Tompalska, Adam Kuchciński i Łukasz Żak)  dzięki którym wycieczka była prawie darmowa. Raz jeszcze bardzo dziękujemy.

                

Barbara Skocka

działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego