"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Maćkówce


Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Witam serdecznie wszystkich czytelników naszej strony :)

Po raz kolejny mam przyjemność zaprezentować w dużym skrócie co ciekawego robiły dzieci z Maćkówki przez ostatnie trzy miesiące. A działo się bardzo dużo dlatego mój opis skrócę do tych najważniejszych wydarzeń.

Do jednego z nich należała WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ.  „Poznajemy różne zawody” nie można takiego tematu spędzić w przedszkolu.  Naszą podróż rozpoczęliśmy od  Powiatowej Jednostki Straży Pożarnej w Przeworsku. Przywitał nas pan Tomek Flak, dokonały strażak oraz przyjaciel naszych przedszkolaków. Musieliśmy na niego chwile poczekać ponieważ był na ćwiczeniach. I to już była pierwsza niespodzianka dla dzieci, że strażacy muszą ćwiczyć nawet jak nie pożaru. Następnie zwiedziliśmy jednostkę , bardzo dokładnie zbadaliśmy samochód strażacki. Pan strażak wszystko nam dokładnie tłumaczył, pokazywał opowiadał do czego służą poszczególne elementy zawarte w wozie strażackim. A na koniec pan Tomek pozwolił nam „sikać „wodą z węża REWELACJA :)

Następnie odwiedziliśmy NASZ POBLISKI SKLEP, aby dowiedzieć się czegoś więcej o pracy w tym miejscu.

PRZEGLĄD OKOLICZNYCH PLACÓW ZABAW oraz lody. Pewnego dnia stwierdziliśmy, że mamy dość siedzenia w przedszkolu. Niestety nie mamy środków żeby daleko podróżować. Poprosiliśmy rodziców, o drobne na autobus. Wsiedliśmy w PKS i ruszyliśmy na wycieczkę nieco w nieznane. W ten sposób bawiliśmy się na trzech różnych placach zabaw w Przeworsku i zjedliśmy pyszne lody. Teraz już wiemy, gdzie jechać z rodzicami podczas weekendu. Najweselej było w autobusie, dzieci jak zwykle zrobiły sporo zamieszania.

W naszym przedszkolu odbyło się szkolenie DLA RODZICÓW. Szkolenie było prowadzone przez nauczyciela w towarzystwie trenera Fundacji Komeńskiego. Tematem szkolenia był : „Rozwój Trudno brzmiący temat miał za zadanie przybliżyć rodzicom nieco potrzebę kontaktów dziecka z literaturą oraz kontaktów dziecka z rodzicem. Chodziło tutaj o zwykłą codzienną literaturę ,bajki, lecz w bliskim fizycznym kontakcie z rodzicem. Szkolenie przebiegało bardzo fajnie. Był to czas wspólnych zabaw rodziców z dziećmi. Towarzyszył nam nastrój radości, spokoju, głośny śmiech dzieci, które rodzice nosili na rękach było słychać daleko za szkołą. A i rodzicom trudno było się powstrzymać od śmiechu, kiedy dzieci wykonywały na nich masaż. Na zakończenie wspólnych zabaw dzieci wykonały dla swoich rodziców pyszne kanapki. To był naprawdę fajny dzień

PARAFIADA jest festynem, który na stałe zapisał się w kalendarzu imprez naszego przedszkole. Jest to uroczystość bardzo lubiana przez wszystkich rodziców i dzieci oraz środowisko lokalne. Celem imprezy było zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu wolnego, a także dostarczenie uczestnikom wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Pogoda również nam sprzyjała, chociaż nie było słońca atmosfera była naprawdę gorąca.
Dzieciaki z naszego przedszkola podczas części oficjalnej prezentowały dwa tańce i wypadły, jak zwykle doskonale.

WYCIECZKA DO ZOO była kolejną ciekawą przygodą  dla  dzieci z Punktu Przedszkolnego w Maćkówce. Przedszkolaki  odwiedziły Zamojskie  ZOO im. Stefana Milera. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Odwiedziły również  nowo otwartą  ,,motylarnię’’. Przemierzając alejki ogrodu  oglądały  z bliska  zwierzątka,  poznały  ich wygląd  i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym   i atrakcyjnym miejscu. Bardzo nam się podobało i z pewnością za jakiś czas znów odwiedzimy mieszkające w ZOO zwierzątka.

27 CZERWCA w naszym przedszkolu odbyło się  OFICJALNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO. Dzieci otrzymały dyplomy, pamiątkowe zdjęcia oraz jak same mówią „swoje dokumenty” czyli prace plastyczne z całego roku zebrane w port folio. I zrobiło się jakoś tak smutno… ale…

Na poprawę humoru wybraliśmy się na wakacyjny wyjazd POCIAGIEM DO FANTAZJI

Niestety to już koniec naszych przygód w przedszkolu, lecz mam nadzieję, że początek przygód „moich” kochanych dzieciaków.

Słoneczne pozdrowienia dla wszystkich Agata Koba

działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego