"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Maćkówce

Działania maj/czerwiec/lipiec 2013

Przez ostatnie miesiące w naszym przedszkolu naprawdę dużo się działo oto kilka najważniejszych wydarzeń.

Już na początku maja spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Pewnego dnia podczas spaceru spotkaliśmy niezwykłego gościa - był to pan Marek Kapusta strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Maćkówce. Pan Marek był tak uprzejmy i zapoznał nas zawartością wozu strażackiego. Wszystko dokładnie nam pokazał, odpowiedział na pytania dzieci, a nawet dokonał prezentacji.

9 maja 2013r. Dzieciaki z Punktu Przedszkolnego w Maćkówce postanowiły się wybrać do rzeszowskiego teatru „Maska”, gdzie odbywał się pierwszy w Polsce spektakl multimedialny pt. „Najmniejszy bal świata”. Było to zupełnie nowe przeżycie dla dzieci. Podczas przedstawienia występowali aktorzy, których widać było na scenie i na ekranie, na scenie siedzieli na ekranie latali w tym samym momencie. Była to dla nas wspaniała wycieczka pełna wielu wrażeń.

Drogę do teatru odbyliśmy pociągiem. Była to niezwykła podróż, gdyż ciocia jednej z dziewczynek zorganizowała nam niespodziankę w postaci zwiedzania kabiny maszynisty, rozmowy z kierownikiem pociągu, konduktorem. Na zakończenie wycieczki rodzice zaprosili swoje pociechy na pyszne lody.

08 czerwca 2013r na grzybku OSP w Maćkówce odbył się coroczny Festyny Rodzinny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Maćkówce. Nasze dzieci miały zaszczyt prezentować swoje umiejętności taneczne. W programie artystycznym dzieci znalazł się taniec „Polka kowbojka”. A dzięki zaangażowaniu rodziców przedszkolaki wyglądały cudnie.

28 czerwca 2013r. Przedszkolaki uczestniczyły w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Dzień ten był szczególnym, albowiem był to czas pożegnania z przedszkolem. Dzieci zakończyły się pierwszy etap edukacji. Wkrótce będą uczniami, rozejdą się do różnych klas i będą mieć nowe panie.

3 lipca 2013 r. na podwórku naszego przedszkola odbył się Piknik Rodzinny. Był to szczególny czas wspólnego spotkania, kiedy to dzieci wraz z rodzicami miały okazję razem się pobawić skorzystać z przygotowanego poczęstunku. Piknik ten został zorganizowany jako forma szkolenia dla rodziców. Czas wspólnych zabaw zorganizowała nam pani Elżbieta Radwańska trener fundacji Komeńskiego.

16 lipca 2013r. wybraliśmy się na wycieczkę do parku linowego w Radawie. Podróż rozpoczęła się od wspólnego spotkania przed szkołą. Po mile spędzonej drodze dotarliśmy do Radawy, gdzie po krótkim rozgoszczeniu się w pięknej drewnianej altance z miejscem na ognisko, która była tego dnia głównym miejscem naszego pobytu, wyruszyliśmy zobaczyć okolicę. Kilka metrów od naszej altany znajdowała się piękny, duży plac zabaw. Obok trampolina z której dzieci bardzo chętnie korzystały.

Po krótkiej zabawie na placu przyszedł czas by stawić czoło głównej atrakcji dnia ścieżce linowej. Miejsce to jest dziecięcą trasą nadziemną zabezpieczoną siatkami, składającą się z dziesięciu przeszkód. Rozpoczynamy wchodząc po okrągłych schodach następnie: kładka z przeszkodami, ścianka, dziury, linki X, birmański, tunel, siatka U, frędzle i zjeżdżalnia. Czy brzmi to tajemniczo? Dla osób, które nigdy nie były w parku linowym na pewno tak, ale dla naszych przedszkolaków nie. Co prawda dla niektórych dzieci pokonanie wspomnianych przeszkód wiązało się z naprawdę wysoką dawką adrenaliny, ale ostatecznie wszystkie dzieci pokonały trasę z dużą satysfakcją i zadowoleniem.

W ostatnim tygodniu naszego wakacyjnego pobytu w przedszkolu odwiedzili nas goście z Ukrainy. Był to bardzo miły czas wspólnych rozmów, zabawy i udzielania odpowiedzi na wiele, wiele pytań.

Agata Koba