"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Maćkówce

Działania wrzesień/październik 2013

Rok przedszkolny 2013/2014 Punkt Przedszkolny w Maćkówce przywitał w swoich murach kompletem przedszkolaków, a byli wśród nich: Oliwka i Wiktorka Hejnosz, Oliwka Jamroży, Fabianek Jamroży, Malwinka Kurek, Mikołaj Koba, Nicolka Obłoza, Iguś Paluch, Brtuś Pieniążek, Dominik Pieniążek, Miłoszek Wilk, Iga Kamińska, Szymon Obarznowski, Hubi Szklarz, Patryk Pelc, Julka Jucha.

Pierwsze dni w przedszkolu minęły nam na określeniu zasad dotyczących naszej grupy, spisaniu kontraktu grupowego oraz wzajemnym zapoznaniu się.

Następnie po tych zajęciach wstępnych wzięliśmy na warsztat temat dotyczący stałości następujących po sobie dni tygodnia. Każdego dnia wymienialiśmy jakie znamy dni tygodnia, a także staraliśmy się określać jaki jest obecny dzień tygodnia. Teraz już poprawnie staramy się posługiwać określeniami dni tygodnia. Utrwaliliśmy również pojęcia, dzięki którym możemy swobodnie poruszać się i orientować w przestrzeni - możemy znaleźć się „w” obręczy, „za” kołem lub „poza” nimi itp. Dzięki poznanym rymowankom utrwalamy sobie poczucie schematu własnego ciała.

Wdrażając się w życie przedszkolne postanowiliśmy sprawdzić co ciekawego znajduje się w naszej okolicy. Przy realizacji tematu „Zwierzęta jesienią” wybraliśmy się w odwiedziny do pobliskiego gospodarza pana Pieczko, który pokazał nam swoje zwierzęta oraz przybliżył nieco informacje dotyczące ich hodowli. Była to bardzo ciekawa wizyta, bardzo się ucieszyliśmy kiedy nie tylko pozwolono nam poprzyglądać się zwierzętom, ale także mogliśmy je pogłaskać.

Mówiąc o warzywach nie sposób było ich popróbować i tak też zrobiliśmy w formie samodzielnie przygotowanej sałatki oraz frytek. Tak upłynęły nam pierwsze dwa miesiące w nowym roku szkolnym, mam nadzieję, że każdy kolejny będzie niósł ze sobą wiele pogodnych dni, pełnych nowych doświadczeń i ekscytujących niespodzianek, czego sobie i moim maluchom bardzo życzę :)

Do tej pory swoje urodziny w przedszkolu świętowali: Hubert Szklarz, Oliwia Jamroży. Naszym jubilatom jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego!

Agata Koba