"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Maćkówce

Działania marzec / kwiecień 2014

Kolejne dwa miesiące za nami. Były to miesiące wielu ciekawych zajęć, realizacji dziecięcych pomysłów, radości i wspólnej zabawy.

W minionych miesiąca omawialiśmy takie tematy, jak  „W marcu, jak w garncu”, „Wiosna tuż, tuż”, „Wiosna w błękitnej sukience”. Były to tematy wprowadzające nas w nową porę roku. Rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy tekstów o wiośnie, śpiewaliśmy piosenki. Szukaliśmy zwiastunów wiosny na podwórku. Temat ten realizowaliśmy dosyć długo, ponieważ był to trudny czas dla dzieci, które dużo chorowały. Nie oznacza to, że nam się nudziło. Przeprowadziliśmy mnóstwo  zabaw ruchowych z naśladowaniem gestów, zabaw ruchowo-dramowych ilustrujących różne sytuacje, tworzyliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów przyrodniczych. Organizowaliśmy wiosnę w przedszkolu. Tworzyliśmy mini fantazję z sprzętu dostępnego w przedszkolu.

W przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji dnia Kobiet. W czasie tej uroczystości dzieci prezentowały wiersze, piosenki oraz taniec. Wręczały własnoręcznie przygotowane kwiaty oraz słodką niespodziankę.

Pod koniec marca rozpoczęliśmy temat „Barwy ochronne”. Bardzo wdzięczy temat, szczególnie że mogliśmy obserwować barwy ochronne żołnierzy w Jednostce Wojskowej w Jarosławiu. Wycieczka była wspaniała, dostarczyła nam wielu doświadczeń. Pozwoliła zobaczyć na „żywo” sprzętów o których chłopcy codziennie rozmawiają. Inspiracje po wycieczce jeszcze bardzo długo dało się zaobserwować w przedszkolu.

Kwiecień rozpoczęliśmy tematem „Kosmos”. Realizacja tematu przyniosła nam wiele radości. Najfajniejszy był spacer w samodzielnie przygotowanych przez dzieci strojach ufoludków.

Druga część kwietnia upłynęła w naszym przedszkolu pod hasłem świąt wielkanocnych  i związanych z nimi tradycjami.

Koniec miesiąca poświęciliśmy na zabawy rozwijające nasze zarządy zmysłu. Temat był dla dzieci interesujący. Dzieci zadawały bardzo dużo pytań dotyczących zmysłów. Niestety podczas eksperymentowania ze smakami stwierdziły, że sól jest tak nie dobra, że to na pewno jest smak gorzki, a nie słony. Zdaniem dzieci paluszki są słone, a wcale nie są tak niedobre, jak sól.

Czekając czym znowu zaskoczą mnie dzieci - Pozdrawiam - Agata Koba.