"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Majdanie Sieniawskim nr 1

Działania styczeń/luty 2013

Witamy wszystkich podmuchem wiosennego wiatru. Choć za oknem jeszcze trochę śniegu to czuć już wiosnę za rogiem. Ale ten czas ucieka, trudno nadążyć. Zanim jednak wiosnę przywitamy, chcemy się podzielić naszymi nowinkami z zimy.
Styczeń i luty jak wiadomo to czas karnawału, zabawy i życzeń dla naszych babć i dziadków.

„Radość serca nam oczyszcza, Toć to prawda oczywista. Gdzie wesele, znika żal, Nawet w sercu mamy bal. No to tańczmy w karnawale, Niech nam żyją wszystkie bale” Tego dnia w naszym przedszkolu zjawiły się księżniczki, wróżki, motylki, był pirat i Zorro, a nawet diabeł i spiderman. Na początku było oglądanie kostiumów i odgadywanie kto jest kim. Były tańce przeplatane różnorakimi konkursami. Rodzice zadbali o nasze podniebienie, przygotowując różne smakołyki i napoje. Oj, nie chciało się wracać do domów!
„Bal w przedszkolu dzisiaj, wyszły z szafki misie i proszą laleczki do miłej poleczki....”

BABCIU, DZIADKU ŻYJCIE NAM 100 LAT.
„Jest taka jedna Pani, co u mnie fory ma, bo zawsze jest na luzie - to właśnie Babcia ma … Jest taki jeden facio, przystojny jak James Bond, To dziadek mój kochany – Nie znacie go? … To błąd!”

Jak co roku zgodnie z tradycją zaprosiliśmy nasze kochane Babcie i drogich Dziadków do naszego przedszkola na spotkanie z okazji ich święta. Przybyło bardzo dużo gości i chociaż w sali przedszkolnej było ciasno i krzesełka trochę małe, bo przecież przedszkolne, to atmosfera i tak była naprawdę wspaniała. Uroczystość rozpoczęła pani składając wszystkim przybyłym życzenia.
Życzyła małego grona wielkich przyjaciół i powodów do tego by serce się śmiało i jeszcze niech im gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie. Wnuczęta zaśpiewały dla nich, zatańczyły, powiedziały wiersze. Po przedstawieniu zaprosiliśmy gości na słodki poczęstunek. Żegnając się z nami, seniorzy naszych rodzin ze łzami wzruszenia dziękowali za zaproszenie i ciepłe przyjęcie. „Niechaj Dziadziu z Babcią tak nam długo żyją, póki komar z muchą morza nie wypiją”

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapomniał o spróbowaniu w Tłusty Czwartek smakowitego ciastka. 7-go lutego dzieci przygotowywały składniki na CHRUST. Wsypywały mąkę, jajka, wyrabiały ciasto (oczywiście przy pomocy dorosłych). W całej sali rozchodziły się zapachy. Podczas wyrabiania ciasta dzieci miały okazję do próbowania, badania, wąchania. Posypane cukrem pudrem, były wyśmienite.

Każdy człowiek mały czy duży lubi w śniegu się zanurzyć!!! Wreszcie zima śnieg nam dała i na sanki zawołała. Ciepło ubrani poszaleliśmy więc na białym puchu , sprawdzając czy ze śniegu uda się ulepić kuleczki , a może i bałwanka?! Atrakcją śnieżnego szaleństwa były narty, z którymi każdy przedszkolak musiał się zmierzyć. Jednym wychodziło to lepiej, innym gorzej, ale śmieliśmy się wszyscy.
Zima to fajny czas, ale nie dla wszystkich? Nasi mali skrzydlaci przyjaciele w takim czasie potrzebują naszej pomocy. Przedszkolaki wspólnie z Panią Moniką i rodzicem na dyżurze urządziły ptasią stołówkę i powiesiły karmnik. Każdego dnia po śniadaniu dzielimy się z ptaszkami naszymi okruszkami.

Okazuje się, że przedszkolaki sporo wiedzą o Walentynkach. Dzień ten w przedszkolu upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości i przyjaźni. Nie obce są im takie pojęcia jak miłość, dobroć, przyjaźń i szacunek do drugiego człowieka. Nie zabrakło również słodkiego elementu. Wszyscy zostali obdarowani słodkimi serduszkami.
Obchodziliśmy 3 urodziny Filipka, Madzi i Sebastiana. Życzymy solenizantom dużo uśmiechu i ciekawych pomysłów.
Ostatniego dnia lutego wybraliśmy się na WYCIECZKĘ DO BIŁGORAJA. W tamtejszym kinie obejrzeliśmy bajkę pt: „Renifer Niko ratuje brata” i poszaleliśmy w centrum zabaw dla dzieci Fikoland. To była zabawa do utraty tchu. Tutaj nikt się nie nudził, czy narzekał na zmęczenie. Dopiero w drodze powrotnej niektórzy ucięli sobie malutką drzemkę.

Teraz już się żegnamy i cierpliwie, na wiosnę czekamy. Jak ją powitamy? Opowiemy następnym razem. Do zobaczenia wszystkim. Dużo słońca, uśmiechu i dobrej zabawy życzymy.

Monika Przewrocka