"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Majdanie Sieniawskim nr 1

Działania maj/czerwiec/lipiec 2013

Witamy i serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę ciekawostek z życia naszego przedszkola.

Maj to bardzo intensywny miesiąc w naszym przedszkolu. Rozpoczęliśmy go od poznawania różnych zawodów, szczególnie tych, które wykonują nasi rodzice. Zaczęliśmy więc odwiedzać różne niezwykłe miejsca, poznawać ciekawych ludzi i tajniki ich pracy.

„JEDZIE, JEDZIE STRAŻ OGNIOWA, TRĄBKA GRA….”
No i przyjechali panowie strażacy do naszego przedszkola. Na początku, dzieciaki lekko wystraszone z daleka przyglądały się pokazom jakie przygotowali dla nas strażacy, ale po czasie wszystkie wybrały się na super przejażdżkę strażackim wozem. To była jazda, cała wieś nas widziała i słyszała. Kolejny zawód przez nas poznany to zawód Policjanta. Panowie policjanci również zaszczycili nas swoją obecnością w naszym przedszkolu i pokazali nam mnóstwo ciekawostek z pracy jaką wykonują. Przedszkolaki odbyły przyśpieszony kurs pierwszej pomocy i bezpiecznego poruszania się po ulicy.

Był strażak i policjant, więc nie mogło zabraknąć lekarza i pielęgniarki. Tutaj już wybraliśmy się z wizytą do przychodni w Adamówce, gdzie panie pielęgniarki bardzo troskliwie się nami zajęły. Przy okazji mogliśmy troszeczkę podglądnąć pracę aptekarza, która jest równie interesująca i niezwykle potrzebna.

Kolejny zawód jakim były zainteresowane przedszkolaki to fryzjerka. Długo nie zastanawiając się, udaliśmy się do salonu fryzjerskiego Pani Magdy. Tutaj to się działo, niektórych trudno było rozpoznać, gdy opuszczaliśmy salon.

Bardzo szczegółowo zajęliśmy się zawodem listonosza i w trakcie wizyty na poczcie poznaliśmy wszystkie tajniki tej pracy. Zaraz, zaraz, a kto chlebek i bułeczki piecze. O tym zawodzie nie można zapomnieć. Piekarz jest potrzebny zawsze. Kolejna nasza wyprawa to oczywiście piekarnia w Adamówce. Tam popiekliśmy sobie bułeczki, chlebki, a gorąco było, że ho ho. Jednak wyprawa do pizzerii, gdzie dzieciaki najpierw same przygotowały ciasto pod pizzę, potem go upiekły, a na końcu wszystko spałaszowały do ostatniego okruszka, była niezapomnianym przeżyciem. Przecież po tak ciężkiej pracy, trzeba było się posilić.

Pan Szewc, którego też pozwoliliśmy sobie poznać, pokazał nam mnóstwo ciekawostek dotyczących butów. Tutaj właśnie pojawił się pomysł na Projekt „Buty”. Ciekawość przedszkolaków była ogromna, ale wiedza też niczego sobie. O butach teraz to już wiemy prawie wszystko, tacy jesteśmy mądrzy.

Po tych wszystkich zawodach przyszedł czas na przygotowania do uroczystości DNIA MAMY I TATY, a że dzieci też lubią świętować, urządziliśmy sobie DZIEŃ RODZINY i bawili się i mali i duzi. Bo grunt to rodzinka, grunt to rodzinka. Bo kto rodzinkę fajną ma, Nie wie co bieda, bo gdy potrzeba, to mu rodzinka radę da. Tego dnia, już od rana energia rozpierała wszystkich, nie mogliśmy się doczekać… NASZYCH MIŁYCH GOŚCI. Wreszcie SĄ. Na początek przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki we własnym wykonaniu, potem był autorski układ taneczny do piosenki „Wiewióreczka”- wszyscy dali radę, było pięknie i wesoło. Rodzice o swoich pociechach też nie zapomnieli i przygotowali im słodki poczęstunek oraz małą niespodziankę. Uśmiechy na twarzach wyrażały wszystko. Tutaj słowa były zbędne.

LATO, LATO, LATO - ACH TO TY… i przyszło do nas lato, a wraz z nim gorące słońce, woda, smakołyki i oczywiście lody dla ochłody. My również postanowiliśmy sprawdzić jak smakuje lato i zajadaliśmy się owocami, lodami i różnymi pysznościami.

W czerwcu wybraliśmy się na wycieczkę do Krasnobrodu do „Dino Parku”. To dopiero była przygoda. Małe przedszkolaki pośród olbrzymich dinozaurów, które spoglądały na nas, jakby chciały nam cos powiedzieć. Gdy już zwiedziliśmy cały park i dowiedzieliśmy się mnóstwa informacji dotyczących dinozaurów, rozpoczęła się odjazdowa zabawa na super ekstra dinowski placu zabaw. Tutaj nikt nie skarżył się na zmęczenie. Zabawa by trwała i trwała, ale do domu wracać przyszedł czas. Pożegnaliśmy się więc, ale tylko do następnego roku, bo wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że trzeba tutaj wrócić.

Niezwykłym wydarzeniem jakie miało miejsce w naszym przedszkolu, była wizyta dwóch studentek. Jedna z nich Henne pochodzi z Korei, a Rossella to studentka z Włoch. Tygodniowy pobyt w naszym przedszkolu, był dla nas nauczycielek jak i naszych przedszkolaków nie lada wyzwaniem. Początki były trochę trudne, bo Panie mówiły w języku angielskim, ale pierwsze koty za płoty i już następnego dnia czuliśmy się wszyscy świetnie. Nasi goście opowiadali o swoich krajach, kulturze, uczyły nas języka i różnych tradycji swojego regiony. My zaś staraliśmy się, aby Panie czuły się u nas jak w domu.

W miesiącu maju i czerwcu obchodziliśmy 3 urodziny Ani, oraz 4 urodziny Dawida i Patrycji.

„NADSZEDŁ DZISIAJ TAKI CZAS, ŻE POŻEGNAĆ TRZEBA WAS!!! ŻE POŻEGNAĆ CZAS PRZEDSZKOLE, A POWITAĆ ŁĄKI, LASY, POLE”
To zasłużony czas na odpoczynek zarówno dla dzieci, ich rodziców jak i pani Moniki. Uroczyście wierszami i piosenkami pożegnaliśmy nasze lalki, misie i auteczka, szczególnie starszaków, którzy po wakacjach zasiądą w szkolnej ławie. Życzyliśmy im samych sukcesów, aby uczyli się pilnie, bo „wiedza jest kluczem do sukcesu”, aby zdobywali przyjaciół, ale nie zapominali o tych poznanych w przedszkolu, aby śmiało realizowali swoje marzenia

POWODZENIA PRZEDSZKOLAKI, TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!!
WSZYSTKIM ŻYCZĘ UDANYCH I SŁONECZNYCH WAKACJI!!!

Monika Przewrocka