"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Majdanie Sieniawskim nr 2


Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Witamy ponownie po długiej przerwie i  zapraszamy na kolejne wieści z naszego przedszkola…

Maj rozpoczęliśmy od  projektu ,,Konie”. Pomysł na ten projekt zrodził się podczas swobodnej zabawy, kiedy to Filip opowiadał o koniach swojego dziadka. Wówczas ze strony dzieci padło wiele pytań na temat tych pięknych zwierząt i tak to się zaczęło.  Podczas projektu dzieci dzieliły się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami związanymi z końmi, wybraliśmy się  także do pobliskiej stadniny, gdzie spotkaliśmy się z naszym ekspertem-dziadkiem  Filipa. Tam mieliśmy okazje przyjrzeć się z bliska  koniom, naszkicować je. Podczas projektu nie zabrakło również prac plastycznych oraz zabaw tematycznych.

W maju swoje święto obchodzili nasze mamusie i tatusiowie. To właśnie dla nich przygotowaliśmy uroczysty występ artystyczny. Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały  wiersze, tańczyły a także wręczyły swoim rodzicom medaliony, które wcześniej wykonały. Po przedstawieniu odbył się  wspólny piknik rodzinny połączony z Dniem Dziecka, na którym  na zabrakło uśmiech, zabawy oraz smakołyków dla naszych przedszkolaków.

Inny nie znaczy gorszy
– to temat jakim zajęliśmy się na początku czerwca.  Wspólnie pokazywaliśmy na mapie obszary, na których mieszkają dzieci o innym kolorze skóry czy porozumiewają się w innym języku. Wyjaśniliśmy sobie, że pomimo pewnych różnic w wyglądzie każde dziecko ma takie same prawa, że nie należy wyśmiewać się z tego, że ktoś jest inny niż my sami.

W czerwcu odbyła się także wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Załużu. Nasze przedszkolaki podczas wyjazdu zwiedziły mini ZOO, poznały nowe gatunki zwierząt, jednak największym zainteresowaniem dzieci cieszył się kucyk oraz kozy, które podczas zwiedzania Zoo wędrowały razem z nami. Atrakcjom na naszej wycieczce nie było końca, skoki na trampolinie, jazda gokartami, zjazd na oponie czy mini zamek, to tylko niektóre z atrakcji jakie towarzyszyły nam podczas wyjazdu.

Czerwiec to miesiąc, w którym kończy się rok szkolny i trzeba się pożegnać. Z tej okazji przedszkolaki przedstawiły program artystyczny w postaci piosenek, wierszy i tańca. Każdy przedszkolak otrzymał zasłużony, kolorowy dyplom oraz płytę ze zdjęciami  na pamiątkę. Pożegnaliśmy się także z naszymi starszakami, którzy  we wrześniu zrobią mały krok w stronę dorosłości, zasiadając w szkolnej ławce. 

Lipiec to miesiąc, w którym  większość czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, spacerując po pobliskim lesie i bawiąc się na placu zabaw. Rozmawialiśmy także o uczuciach i emocjach jakie odczuwamy. Nazywaliśmy je, mówiliśmy o tym w jakich sytuacjach odczuwamy różne emocje oraz jak radzić sobie z tymi negatywnymi.

Wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom życzymy udanego wypoczynku! Dużo uśmiechu, zabawy oraz dobrej pogody  na wakacje!!!

                                                                 Justyna Urbanik 

działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego