"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Majdanie Sieniawskim nr 2Działania styczeń/luty 2013

Obecna pora roku to mroźne, zimowe miesiące, jednak są takie chwile, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W dniu 01.02.2013 w obydwu grupach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swój szacunek i miłość. Niejednej babci i dziadziowi łezka kręciła się w oku. Dziadkowie nagrodzili trud dzieci ogromnymi brawami, a po występie pochwałom nie było końca. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom drobne upominki od dzieci – laurki ozdobione rysunkami dzieci i „sercowe jabłuszka”.
Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności!

Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,
tańczą różne przebierańce,
każdy przebrał się inaczej...

Przepiękne wróżki, księżniczki, towarzyszący im kowboje, postacie z filmów i kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole biorąc udział w zabawie karnawałowej. Dla dzieci bal przebierańców to długo oczekiwane wydarzenie. Ile to było planów, pomysłów na najciekawszy strój, bo przecież to coś wyjątkowego by wcielić się choć na jeden dzień w ulubioną postać z bajki.
Taki bal mógł się odbyć przy dobrej współpracy przedszkola z rodzicami, którzy przygotowali dla swoich pociech cudowne stroje i słodki poczęstunek. Sądząc po minach i zmęczeniu dzieci, zabawa była udana, a wspomnienia na długo pozostaną w pamięci.

Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy:
„Może pan się o mnie oprze, pan tak więdnie, panie Koprze”
„Cóż się dziwić mój szczypiorku leżę tutaj już od wtorku!”…

Bardzo ciekawym dla dzieci tematem jaki z ogromnym zapałem zrealizowaliśmy w miesiącu lutym było „do sklepów wyruszamy, gdy zakupy zrobić mamy”. Poznaliśmy rodzaje sklepów, zasady dobrego zachowania się w sklepie i innych miejscach użyteczności publicznej. Odwiedzając sklep spożywczy w Majdanie Sieniawskim krok po kroku dowiedzieliśmy się jak robi się zakupy, obejrzeliśmy prawdziwą kasę fiskalną, wagę szalkową. Zainspirowani prawdziwym sklepem stworzyliśmy w przedszkolu własny kącik sklepowy, w którym nikomu nie brakowało pieniążków, była kasa fiskalna, waga szalkowa, wieloraki asortyment, koszyki, zgodnie dzieliliśmy się rolą sprzedawcy i kupujących. Podczas tych zabaw poznaliśmy sposoby mierzenia ciężaru wagą szalkową, sposoby pomiaru długości, wysokości i szerokości.

My się zimy nie boimy, nawet ją lubimy!

Nasze przedszkolaki zimy się nie boją! Codziennie aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Każda zabawa na placu zabaw, czy spacer po lesie zimową porą to dla nas ogromna frajda. Polecamy każdemu!

Przyniósł ktoś kiedyś do naszego przedszkola ulotkę z sali zabaw „Fikoland”. Było tam napisane: Pobyt w naszym Centrum wywołuje niemożliwe do powstrzymania ataki śmiechu i euforii, wzrost poziomu endorfin, dobrego samopoczucia i zadowolenia oraz nieodwracalne zmiany w mimice twarzy, objawiające się łatwym do zdiagnozowania, nieustannie szczerym uśmiechem na twarzy każdego dziecka, które przekroczy próg FIKOLANDU!
Postanowiliśmy to sprawdzić, i w dniu 28 lutego wspólnie z dziećmi z drugiej grupy wyruszyliśmy do Biłgoraja do zareklamowanego nam Fikolandu. Reklama okazała się prawdziwa, dzieciaki ciężko było wyciągnąć, z tego zaczarowanego miejsca. Z racji, iż lubimy korzystać z każdej okazji, nie omieszkaliśmy jeszcze tego dnia wstąpić do kina, i obejrzeć prześliczną bajkę „Renifer Niko ratuje brata”. Dzieciaki były zachwycone wycieczką, a najlepszym dowodem na to są pytania: kiedy jeszcze tam pojedziemy?

Dużo się u nas dzieje…, nie sposób to opisać w kilku słowach, zapraszamy więc ciekawych naszych losów za jakiś czas, przekonacie się, że warto o nas czytać.

Magdalena Zygmunt
wraz z przedszkolakami

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego