"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Manasterzu gm. Jawornik

Działania styczeń/luty 2013

Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to w tym, wydawałoby się smutnym miesiącu, są dwa niezwykłe dni, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu dziecku serduszka biją mocniej, jest to święto naszych kochanych i niepowtarzalnych babć i dziadków.

23 stycznia przedszkolaki zostały zaproszone na uroczystość dnia Babci i Dziadka, którą organizowała Szkoła Podstawowa. Dzieci z klas 0-II prezentowały część artystyczną, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Klasa III ponownie wystawiła „Jasełka Bożonarodzeniowe”, które wprawiły przybyłych gości w świąteczny nastrój. Następnie wnuczęta złożyły serdeczne życzenia i wręczyły upominki.

Dzień 9 stycznia 2013 r. był dniem Klaudii, która obchodziła swoje 4-te urodziny. Po przywitaniu otrzymała koronę, zdmuchnęła świeczki z tortu. Dzieci odśpiewały jej „Sto  lat” po czym złożyły spontaniczne życzenia. Klaudia poczęstowała wszystkich słodyczami i owocami.

W dniu 17 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa w przedszkolu. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego upragnionego dnia. Przebierańcy świetnie się bawili, a skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańców. Nad wszystkim czuwał i zapraszał do zabawy wodzirej, Pan Dominik. Dzieci bawiły się znakomicie. Były „tańce - łamańce”, dostojne pary i „zakręcone korowody”.

26 lutego dzieci odwiedziły bibliotekę gminną. Celem wizyty było zapoznanie się z miejscem użyteczności publicznej, jaką jest czytelnia i wypożyczalnia książek. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek do domu, samodzielnego ich wyszukiwania na półkach, zapoznały się z oznaczeniami stosowanymi na regałach z książkami, miały okazję przyjrzeć się bliżej książeczkom z kolorowymi ilustracjami dostosowanymi do ich wieku. Przedszkolaki wyrażały żywe zainteresowanie książeczkami dla dzieci i entuzjastycznie wypowiadały się na temat ich szybkiego powrotu do biblioteki celem wypożyczenia interesujących ich książki. Tego też dnia Adrian obchodził swoje 4-te urodziny. Po przywitaniu otrzymał koronę. Zdmuchnął świeczki z tortu. Dzieci odśpiewały mu „Sto  lat” i złożyły spontaniczne życzenia. Adrian zaprosił wszystkich na poczęstunek.