"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Manasterzu gm. Wiązownica

Działania styczeń/luty 2013

Nowy Rok się właśnie zaczął i z radości wszyscy skaczą!

W miesiącu styczniu w sposób szczególny staraliśmy się pamiętać o naszych skrzydlatych przyjaciołach. Mieliśmy chęci, ale nie mieliśmy karmnika. Zaprosiliśmy więc do przedszkola eksperta -„złotą rączkę”- tatusia Wiktorii i przy jego pomocy zbudowaliśmy wspaniały karmnik. Już na drugi dzień przedszkolaki przyniosły ziarenka, słoninkę i wspólnie obserwowaliśmy jak z każdą chwilą pojawia się coraz większa gromadka sikorek. Poznawaliśmy nazwy i wygląd ptaków, które zostały z nami na zimę i które naprawdę pilnie potrzebują naszej pomocy, bo za oknem mróz i śnieg.

Wesoła zima i mróz czarodziej nie pozwalają nam się nudzić pomimo, iż nie można jeszcze długo bawić się na świeżym powietrzu, mamy wiele pomysłów na miłe spędzenie czasu w przedszkolu.

24.01 odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do tego dnia przygotowaliśmy się bardzo długo, ucząc się wierszyków i piosenek. Przygotowaliśmy krótkie przedstawienie, w którym Antoś wcielił się w rolę dziadka, tłumacząc swoim wnukom, że choć w dawnych czasach nie było klocków lego i komputerów, czasy były bardzo szczęśliwe i on by do tamtych czasów wrócił w każdej chwili. W przygotowaniach pomagał nam też pan z rytmiki ucząc nas na zajęciach wesołej piosenki. Mieliśmy dużą tremę, gdyż sala w świetlicy wypełniona była po brzegi. Na przedstawieniu oprócz naszych babć i dziadków, byli też dziadkowie naszych kolegów ze szkoły. Ale daliśmy radę i wszyscy byli bardzo wzruszeni jak nas oglądali.Po przedstawieniu wręczyliśmy Babciom i Dziadkom piękne laurki i wspólnie zasiedliśmy do poczęstunku przygotowanego przez nasze mamusie. Wieczorem poszliśmy do domów, a nasi dziadkowie bawili się przy muzyce.

Jest karnawał więc trzeba się bawić! Zabawa karnawałowa odbyła się 31.01, ale my cały styczeń czekaliśmy z niecierpliwością na ten dzień. Przygotowywaliśmy stroje karnawałowe i uczyliśmy się tańczyć.Nasze mamusie zadbały o nasze brzuszki przygotowując pyszne kanapki nie zapominając o słodkim poczęstunku!

W lutym poznawaliśmy zawód fryzjera i z tej okazji zaprosiliśmy mamusię Piotrusia, która jest fryzjerką. Ona dużo ciekawych rzeczy opowiedziała nam o tym zawodzie, pokazała nam różne narzędzia, którymi posługuje się w swojej pracy, a na koniec bawiliśmy się w zakład fryzjerski, a pani robiła nam fryzury jakie tylko chcieliśmy- dziewczynki oczywiście loki, a chłopcom włosy stanęły dęba na ten widok - trochę pomógł w tym żel, ale i tak byli zachwyceni.

Na okres ferii rozstaliśmy się na dwa tygodnie, a po powrocie dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami i opowiadaliśmy śmieszne przygody, jaki nam się przytrafiły w czasie ferii.

Za oknem słychać śpiew ptaków, śnieg topnieje… wyruszamy więc w poszukiwanie śladów wiosny!

Marzena Chruściel