"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Manasterzu gm. Wiązownica

Działania maj/czerwiec/lipiec 2013

Witajcie! Chcielibyśmy wam opowiedzieć o najważniejszych wydarzeniach, jaki miały miejsce w ostatnich miesiącach w naszym przedszkolu.

Maj to oczywiście miesiąc, w którym w sposób szczególny wyrażamy naszą wdzięczność naszym mamusiom za trud i ciężką pracę, za miłość jaką nam codziennie okazują. Nasze małe serduszka cały miesiąc przygotowywały się do tego wyjątkowego dnia, jakim jest DZIEŃ MATKI. Ten szczególny dzień połączyliśmy z DNIEM OJCADNIEM DZIECKA.

9.06 odbył się na terenie naszej szkoły Piknik Rodzinny, który jak co roku organizowany jest wspólnie z kolegami ze szkoły. Nasze mamusie zadbały o piękne spódniczki, w których występowały dziewczynki oraz muchy, które z wielką powagą założyli chłopcy. W przedszkolu codziennie ćwiczyliśmy wierszyki i piosenki na tę okazję. Obecnością zaszczycił nas Pan Wójt, Pan Sołtys oraz wielu gości. Chociaż mieliśmy wielką tremę pokonaliśmy ją i pięknie przedstawiliśmy nasz program artystyczny. Po występach czekała nas już tylko wesoła zabawa z rodzicami i kolegami.

21.06 2013 r. to DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY. Swój udział zaznaczyliśmy poprzez obowiązkowy czerwony strój oraz czerwone baloniki. Braliśmy udział w plenerze plastycznym, podczas, którego malowaliśmy kredą na ulicy naszą ulubioną bajkę, a była nią CZERWONY KAPTUREK.

Czerwiec to przecież nadejście upragnionego lata. Spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu obserwując przyrodę. Lubimy czasem podglądać owady. One zawsze robią coś ciekawego. Aby dowiedzieć się ciekawostek z życia pszczół zaprosiliśmy do przedszkola mamę Antosia, która zajmuje się hodowlą pszczół. Mieliśmy możliwość zobaczenia plastra miodu oraz skosztowania pysznego miodku z własnej pasieki.

28.06.2013 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Choć większość dzieci będzie przychodzić na wakacjach do przedszkola, już dzisiaj pożegnaliśmy się ze sobą, gdyż niektórzy wyjeżdżają na wakacje. W sposób szczególny żegnamy naszych absolwentów: Darię, Kamilkę, Wiktorię, Antosia, Kacperka L., Filipka, Maciusia. To oni od września będą uczęszczać już do zerówki jako pięciolatki, a na ich miejsce powitamy w przedszkolu młodszych kolegów.

Niech żyją wakacje, niech żyje pole, las... Zbliżają się długo oczekiwane wakacje.
Na wakacjach mówimy o czterech żywiołach. Bawimy się powietrzem, wodą, przyglądamy się palącym płomieniom ognia i pochylamy się nad ziemią. Żywioły są przyjazne, ale bywają również niebezpieczne i my o tym już wiemy.

Część z nas obecnie przebywa na wakacjach w górach, nad morzem, niektórzy odwiedzili dawno nie widzianych kuzynów, ale wszystkich spotkały na pewno ciekawe wakacyjne przygody, które opowiadać sobie będziemy po powrocie z wakacji w przedszkolu i oglądać wakacyjne pamiątki i znalezione skarby.

O tym jak mijają pierwsze dni w przedszkolu naszym nowym kolegom opowiemy wam wkrótce.

Marzena Chruściel