"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Manasterzu gm. Wiązownica

Działania styczeń / luty 2014

Witajcie w  Nowym Roku ! Co to jest właściwie ten czas? Jak go zmierzyć, jak go zobaczyć? Jak on wygląda i czy to prawda, że stary rok  jest naprawdę stary? Na te wszystkie pytania staraliśmy się znaleźć odpowiedź.  W styczniu poznawaliśmy sposoby mierzenia czasu, budowę i rodzaje zegarów.
           Poprzez zabawę  i różnorodne zajęcia dydaktyczne poznawaliśmy dni tygodnia, nazwy miesięcy i pór roku. Przyglądaliśmy się gwiazdom, planetom, czytaliśmy ciekawostki o kosmosie, konstruowaliśmy rakiety. Do przedszkola przynieśliśmy różnego rodzaju kalendarze, które  porównywaliśmy i segregowaliśmy ze względu na ich przeznaczenie.
        W styczniu poznawaliśmy sporty zimowe oraz zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw, gdyż dużymi krokami zbliżają się ferie zimowe i będziemy mieć dużo wolnego czasu na zimowe szaleństwa. A wymarzony śnieg właśnie zaczął padać. Przygotowujemy więc sanki, narty, łyżwy i co się da...

8.01.2014 r. pojechaliśmy do Jarosławia na spektakl pt: Szewczyk Dratewka. Przedstawienie bardzo nam się podobało i dla wielu z nas było wielkim przeżyciem, gdyż po raz pierwszy niektóre dzieci były w kinie i pierwszy raz miały okazję jechać autobusem. Po przedstawieniu pojechaliśmy do kościoła w Jarosławiu zwiedzić ruchomą szopkę. Szczególnie chłopcy zachwycali się ruchomą makietą ruchu drogowego.

14.01.2014r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do tego dnia przygotowaliśmy się bardzo długo, ucząc się wierszyków i piosenek, rozmawiając o swoich babciach i dziadkach, o ich znaczeniu w naszym życiu i roli jaka odgrywają na co dzień.
         Mieliśmy dużą tremę, gdyż sala w świetlicy wypełniona była po brzegi. Na przedstawieniu oprócz naszych babć i dziadków, byli też dziadkowie naszych kolegów ze szkoły. Najpierw przedstawiane były jasełka, a po nich krótki program z okazji Święta Babć i Dziadków.
Po przedstawieniu wręczyliśmy Babciom i Dziadkom piękne laurki i wspólnie zasiedliśmy do poczęstunku przygotowanego przez nasze mamusie. Wieczorem poszliśmy do domów, a nasi dziadkowie bawili się przy muzyce.

6.02.2014 r. do naszej szkoły przyjechał pan iluzjonista. Spotkanie z nim było dla nas niesamowitym przeżyciem. Pan iluzjonista pokazywał nam wiele ciekawych sztuczek, które oglądaliśmy z zapartym tchem. Chętne  dzieci wspólnie z panem iluzjonistą mogły wykonywać niektóre sztuczki.

Trwa karnawał więc trzeba się bawić! W naszym przedszkolu zabawa karnawałowa odbyła się 27.02. Wszystkie przedszkolaki przyszły  przebrane w różnorodne kostiumy. Niektórych trudno było rozpoznać. Wspólnie dekorowaliśmy salę balonikami, serpentynami i kolorową bibułą. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i już oczekujemy na kolejną zabawę.

Za oknem słychać śpiew ptaków, rosną już  przebiśniegi, a po śniegu zostały jedynie wspomnienia...Wyruszamy więc w poszukiwanie  śladów wiosny!

Marzena Chruściel