"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Manasterzu gm. Wiązownica

Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Witajcie! Chcielibyśmy wam opowiedzieć o najważniejszych wydarzeniach, jaki e miały miejsce w ostatnich miesiącach w naszym przedszkolu.

Maj to oczywiście miesiąc, w którym w sposób szczególny wyrażamy naszą wdzięczność naszym mamusiom za trud  i ciężką pracę, za miłość jaką nam codziennie okazują. Nasze małe serduszka cały miesiąc przygotowywały się do tego wyjątkowego dnia, jakim jest DZIEŃ MATKI. Ten szczególny dzień połączyliśmy z DNIEM OJCA i DNIEM DZIECKA.

8.06.2014 r. odbył się na terenie naszej szkoły Festyn Rodzinny, który jak co roku organizowany jest wspólnie z kolegami ze szkoły. Nasze mamusie zadbały o piękne kowbojskie stroje dla wszystkich dzieci.

W przedszkolu codziennie ćwiczyliśmy wierszyki, piosenki oraz taniec „Swing w uliczce” na tę okazję. Obecnością zaszczycił nas Pan Sołtys oraz wielu zacnych gości. Chociaż mieliśmy wielką tremę pokonaliśmy ją i pięknie przedstawiliśmy nasz program artystyczny. Po występach czekała nas już tylko wesoła zabawa z rodzicami i kolegami. Atrakcją dla wszystkich była jak co roku dmuchana zjeżdżalnia.

18.06.2014 r.- odbyła się uroczystość nadania imienia naszej szkole, w której braliśmy udział wraz z rodzicami. Patronem naszej szkoły został Kardynał Stefan Wyszyński.

23.06 2014 r. to DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY. Swój udział zaznaczyliśmy poprzez obowiązkowy czerwony strój oraz czerwone baloniki. Kibicowaliśmy starszym kolegom w rozgrywkach sportowych.

Czerwiec to przecież nadejście upragnionego lata. Spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu obserwując przyrodę. Lubimy zabawy na naszym placu zabaw , wspólne spacery podczas, których możemy podpatrzeć bociany, które mają blisko szkoły swoje gniazdo, gramy w piłkę, berka i inne ciekawe gry i zabawy-często przez nas wymyślone.

24.06.2014 r. odbyło się pożegnalne ognisko, które zorganizowaliśmy wspólnie z dziećmi z zerówki. Pieczenie kiełbasek i zabawy przy ognisku na długo pozostaną w naszej pamięci.

28.06.2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Choć większość dzieci będzie przychodzić na wakacjach do przedszkola, już dzisiaj pożegnaliśmy się ze sobą, gdyż niektórzy wyjeżdżają na wakacje. W sposób szczególny żegnamy naszych absolwentów: Martynkę, Lenkę, Julkę, Emilkę, Rafałka, Kacperka, Hubercika, Robercika, Marcelka, Piotrusia i Mateuszka. To oni od września będą uczęszczać już do zerówki jako pięciolatki, Maja i Madzia powitają  w przedszkolu młodszych kolegów.

Niech żyją wakacje, niech żyje pole , las... Zbliżają się długo oczekiwane wakacje.
Część z nas obecnie przebywa na wakacjach w górach, nad morzem, niektórzy odwiedzili dawno nie widzianych kuzynów, ale wszystkich spotkały na pewno ciekawe wakacyjne przygody, które opowiadać sobie będziemy po powrocie w przedszkolu i oglądać wakacyjne pamiątki i znalezione skarby.
O tym jak mijają pierwsze dni w przedszkolu naszym nowym kolegom opowiemy wam wkrótce.

Marzena Chruściel