"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Mirocinie


Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Witamy i serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę ciekawostek z życia naszego przedszkola.
Maj to bardzo intensywny miesiąc w naszym przedszkolu. Rozpoczęliśmy go od dalszego poznawania różnych zawodów, szczególnie tych, które wykonują nasi rodzice. Zaczęliśmy więc odwiedzać różne niezwykłe miejsca, poznawać ciekawych ludzi i tajniki ich pracy.
JEDZIE,  JEDZIE STRAŻ OGNIOWA, TRĄBKA GRA….”
Przedszkolaki wraz z panią Moniką udały się do Przeworska, aby poznać pracę strażaków. Z bliska przyglądnąć się jak wygląda strażackie ubranie i jakiego sprzętu przeciwpożarowego używają strażacy w swojej pracy. Mogły też wsiąść do strażackiego samochodu. W związku z tym, że nie dużo wcześniej strażacy obchodzili swoje święto, z tej okazji dzieci złożyły życzenia strażakom: zdrowia, siły, jak najmniej pożarów i powodzi oraz nieustającej opieki Św. Floriana – patrona strażaków.
Kolejny zawód przez nas poznany to zawód Policjanta. Będąc w Przeworsku odwiedziliśmy Komendę Policji, gdzie Pani Policjantka opowiedziała nam co nieco o swojej pracy i pokazała mnóstwo ciekawych rzeczy.  Przedszkolaki odbyły przyśpieszony kurs pierwszej pomocy i bezpiecznego poruszania się po ulicy.
Kolejnym celem naszej wycieczki był hipermarket INTER MARCHE. Dzięki pomocy mamy Antosi i uprzejmości Pana Michała – kierownika sklepu, dzieciaki mogły z bliska przyjrzeć się ciężkiej pracy ludzi, którzy zajmują się handlem, produkcją i obsługą.
Czary- mary, cuda – dziwy, czy ten królik jest.. prawdziwy???” Z samego rana do naszego przedszkola przybył.... czarodziejski gość – KLAUN WALDUŚ!! Oj, działo się, działo! Walduś czarował i czarował, a my patrzyliśmy.... jak zaczarowani. Były sztuczki ze znikającym królikiem, tęczowe chusty, kwiaty pojawiające się... znikąd!?!? Wystarczyło magiczne SIM SALA BIM i ... w pustej dłoni pojawiły się cudne kwiaty, karty zmniejszały się i zmniejszały, aż w końcu zniknęły. Czarodziej zaprosił do zabawy również niektóre dzieci i – nauczył ich kilku sztuczek. Podobało nam się bardzo, bardzo!!!
Gdy wybieraliśmy się na łąkę, nie wiedzieliśmy , że kryje w sobie tyle niespodzianek. Z lupami w ręku ruszyliśmy sprawdzać co w trawie piszczy, a gdy już się dowiedzieliśmy co nieco o pszczółkach, biedronkach, konikach polnych rozłożyliśmy się na trawce i urządziliśmy piknik.
PROJEKT „ MLEKO” którym zajęliśmy się dał nam wiele powodów do dobrej zabawy w przedszkolu. Niby tylko mleko, ale ile ciekawostek się dowiedzieliśmy, a ile rzeczy zrobiliśmy właśnie z mleka. Były doświadczenia np. wir kolorów, czy zamienianie mleka w kamień za pomocą octu, kucharzenie i wizyta w oborze. Tam zaprzyjaźniliśmy się z małym cielaczkiem, któremu przedszkolaki dały imię Adela.. Karmiliśmy krówki i podjęliśmy próby dojenia, ale to tylko dla odważnych. Dzięki pomocy babci Fabiana i Adrianka zrobiliśmy własnoręcznie masło i twarożek domowymi sposobami. To dopiero przedszkolaki były zdziwione.
Po tych wszystkich zawodach przyszedł czas na przygotowania do uroczystości DNIA MAMY I TATY, a że dzieci też lubią świętować, urządziliśmy sobie DZIEŃ RODZINY i bawili się i mali i duzi. Bo grunt to rodzinka, grunt to rodzinka. Bo kto rodzinkę fajną ma, Nie wie co bieda, bo gdy potrzeba, to mu rodzinka radę da. Tego dnia, już od rana energia rozpierała wszystkich, nie mogliśmy się doczekać… NASZYCH MIŁYCH GOŚCI. Wreszcie SĄ. Na początek przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki we własnym wykonaniu, potem był autorski układ taneczny do piosenki „Gummy Bear” i „ Lord” - wszyscy dali radę było pięknie i wesoło. Rodzice o swoich pociechach też nie zapomnieli i przygotowali im słodki poczęstunek oraz małą niespodziankę. Bawiliśmy się do późnego popołudnia, przy ciasteczkach, szaszłykach z owoców i oczywiście grillowanej kiełbasce. Uśmiechy na twarzach wyrażały wszystko. Tutaj słowa były zbędne.

Czerwiec był pełny zabawy i tańców. Każdego dnia przygotowywaliśmy się   do występów na dużej scenie. Pierwsze wystąpienie miało miejsce 8 czerwca 2014 r. na scenie w Mirocinie, gdzie podczas Pikniku rodzinnego dzieci zaprezentowały się w Tańcach: „ Wiewióreczka” i „ Shava, Shava”. Było rewelacyjnie. Zero tremy, strachu. „ Pierwsze koty za płoty” – jak mówi przysłowie, idąc za ciosem i sławą wystąpiliśmy w Przeworsku 15 czerwca na Pikniku „Niedziela zdrowia” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe i ZOZ z tańcem i własną choreografią do piosenki
„ Gummy Bear”. Ze sceną pożegnaliśmy się, ale nie na zawsze, 2 lipca 2014 r.  podczas Konferencji „Kompetentne Przedszkolaki – teraźniejszość i przyszłość” zorganizowanej w Zarzeczu. Tam w pięknych krakowskich strojach zatańczyliśmy składankę tańców regionalnych.
W czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Krasnobrodu do „ Dino Parku” i do Zoo w Zamościu. To dopiero była przygoda. Małe przedszkolaki pośród olbrzymich dinozaurów i żywych zwierząt, które spoglądały na nas, jakby chciały nam cos powiedzieć. Gdy już zwiedziliśmy cały park i dowiedzieliśmy się mnóstwa informacji dotyczących dinozaurów, rozpoczęła się odjazdowa zabawa na super ekstra dinowski placu zabaw. Tutaj nikt nie skarżył się na zmęczenie. Zabawa by trwała i trwała, ale czekało na nas jeszcze zoo. W zoo w Zamościu kolejne atrakcje na dzieci czekały. Małpki się do nas uśmiechały, tygrysy ogonami machały, a lew jak to lew – głodny był pewnie – bo pora obiadu była, patrzył się na nas i patrzył, a co sobie myślał to lepiej nie wiedzieć. Zobaczyliśmy i zajrzeliśmy w każdy zakątek ogrodu zoologicznego, posililiśmy się pysznymi pierogami, a na deserek zjedliśmy lody i żal było do domu wracać. Jednak długa droga przed nami… Wycieczka była mega udana.

W czerwcu nie obyło się w naszym przedszkolu bez urodzin. Świętowaliśmy 5 urodziny Madzi, Kornelki i Adrianka oraz 6 urodziny Oliwki. Solenizantom życzę zdrówka, uśmiechu  i samych sukcesów
„NADSZEDŁ DZISIAJ TAKI CZAS, ŻE POZEGNAĆ TRZEBA WAS!!  ŻE POŻEGNAĆ CZAS PRZEDSZKOLE, A POWITAĆ ŁĄKI, LASY, POLE”
Po czasie wspólnych zabaw, nadszedł czas na wakacyjny odpoczynek. 02 LIPCA nastąpiło uroczyste zakończenie roku przedszkolnego i pożegnanie się. Z tej okazji dzieci wraz z panią przygotowały wakacyjny program artystyczny. Były piosenki, wierszyki i tańce. W obecności rodziców i Pani dyrektor odbyła się wzruszająca część artystyczna, która podsumowała czas naszej pracy.
Wcześniej jednak pożegnaliśmy się z Panią Anią, która była naszym psychologiem, Panią logopedką Dorotką, katechetką Panią Moniką Wilk, która uczyła nas religii i Panią Pauliną, z którą język angielski stał się bardzo prosty..
Serdecznie dziękuję specjalistom  za współpracę i pomocną dłoń, zawsze gdy to było konieczne.
Przedszkolaki nie zapomniały podziękować swoim rodzicom i pani Monice, za cały czas wspólnej pracy i zabawy.
Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za docenienie mojej pracy, wam kochane moje przedszkolaki za cudowny czas pełen śmiechu i radości.
Z całego serca życzę Wam powodzenia; uczcie się pilnie, bo wiedza jest kluczem do sukcesu, zdobywajcie przyjaciół, ale nie zapomnijcie o tych poznanych w przedszkolu, śmiało realizujcie swoje marzenia, BO DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY.
Trzymam za Was kciuki. Będę za Wami tęsknić.
ŻYCZĘ WSZYSTKIM, ZARÓWNO DZIECIOM JAK I RODZICOM SŁONECZNYCH WAKACJI !!!!!

ŻEGNAJCIE!!!!!

Monika Przewrocka

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego