"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Mołodyczu


Działania wrzesień/październik 2014

Witamy w nowym roku szkolnym po krótkiej przerwie wakacyjnej. Co u nas ciekawego się dzieje?, Poczytajcie, ZAPRASZAMY!

" Miś, miś-do przedszkola idzie dziś,
Odprowadzi małą Anię."
Potem z dziećmi tam zostanie..’’

W naszym przedszkolu panuje równowaga pomiędzy dziewczynkami a chłopcami; Adaś- najstarszy przedszkolak, Kamil, Sebastian oraz najmłodszy z przedszkolaków Dawid to grupa wesołych chłopaków oraz równie energiczna grupa dziewczynek: Gabrysia, Kamila, Weronika oraz Laura. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od poznawania Szkoły, sali, kącików zainteresowań, podczas wspólnych zabaw, rozmów, poznawaliśmy nowych kolegów, wspominaliśmy wakacyjne przygody.

Co nam JESIEŃ w koszu niesie? Sprawdziliśmy- mnóstwo żołędzi, kasztanów, kolorowych liści, jabłek, gruszek, …, które to dary sumiennie zbieraliśmy podczas licznych spacerów, a które później wykorzystywaliśmy do licznych prac plastycznych, dydaktycznych i nie tylko. Poznaliśmy jak jest zbudowany owoc, przeliczaliśmy owoce, segregowaliśmy je, wielozmysłowo poznawaliśmy owoce i warzywa m.in. z zamkniętymi oczami, przy pomocy węchu rozpoznawaliśmy owoce i warzywa, pięknie pachniały a jak smakowały. Na śniadanie samodzielnie przyrządziliśmy kanapki z ulubionych produktów, oj działo się działo, ale nikt z nas nie był głodny. Pamiętaliśmy również o naszych rodzicach, im również przygotowaliśmy pyszne kanapki. Wykonaliśmy owocowe puzzle, drzewo grupowe, na którym powiesiliśmy kolorowe jabłuszka z naszymi imionami. Jeże z sosnowych igieł przez długi czas zdobiły naszą jesienną gazetkę, a teraz smacznie sobie śpią w naszych półeczkach. Na koniec rozmów o jesieni wykonaliśmy pyszne, no i przede wszystkim pełne witamin owocowe szaszłyki, które błyskawicznie zniknęły w naszych małych brzuszkach. Nauczyliśmy się piosenki o sadzie pełnym kolorowych jabłek, poznaliśmy również zabawę,, Na dywanie siedzi jeż…’’, robiliśmy bukiety z kolorowych liści zebranych podczas wycieczek do lasu, pogoda nam dopisywała toteż w pełni z niej korzystaliśmy.

"Jedzie traktor, orać pole,
Traktorzysta chrapie,
Oj, pan z ruchu drogowego
Traktorzystę złapie!..."

Miesiąc październik rozpoczęliśmy pracą nad projektem,, Traktor’’ Stworzyliśmy siatkę z pytaniami, w której zapisywaliśmy wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące traktorów. Poznaliśmy wygląd, budowę tych pojazdów, urządziliśmy wystawę traktorów przyniesionych z domu. Każdy mógł zaprezentować swój traktor na specjalnie wykonanym do tego celu wybiegu. Sprawdziliśmy również, co potrafią nasze ciągniki: urządziliśmy tor wyścigowy, który sprawnie pokonywały nasze pojazdy. Wyruszyliśmy na wycieczkę- w gospodarstwach rolnych dzięki uprzejmości właścicieli mogliśmy zobaczyć traktory, jak również zadawaliśmy pytania ich właścicielom. Wiemy już jak wygląda Ursus C-360, Ursus -914,.., No i oczywiście przejażdżka, na którą z niecierpliwością czekał każdy przedszkolak. Przez dłuższy czas w naszych codziennych rozmowach przewijało się słowo TRAKTOR. Z kartonowych pudeł, rolek, bibuły wykonaliśmy model traktora, wyglądał zawodowo; światła, koła, kierownica wszystko zgodnie z rzeczywistością.Pytanie,, Kiedy pójdziemy znów oglądać traktory?’’ często pada z ust nie tylko chłopców. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany, ale na wiosnę znów wyruszymy na poszukiwanie nowych modeli traktorów.

Przedszkolaki z Mołodycza

działania maj/lipiec/czerwiec 2014
działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego