"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Mołodyczu

Działania maj/czerwiec/lipiec 2013

Miesiąc maj rozpoczęliśmy od rozmów na temat „Wiosennej łąki”, zapoznaliśmy się z utworem A. Sójki „Niespodzianka biedronki”, poznaliśmy bliżej biedronkę: jej budowę, sposób odżywiania, zwyczaje. Poznaliśmy historię przysłowia „Biedroneczko leć do nieba przynieś mi kawałek chleba”. W poszukiwaniu biedronek udaliśmy się na pobliską łąkę: uzbrojeni w lornetkę, aparat fotograficzny oraz lupy. Udało nam się obejrzeć z bliska kilka biedronek, policzyliśmy kropki i wypuściliśmy je z powrotem na łąkę, Podczas wizyty na łące udało nam się zobaczyć kilkanaście ślimaków, które pełzały dosłownie wszędzie: po drodze, trawie. Policzyliśmy je, obejrzeliśmy je dokładnie, zaś w przedszkolu poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat ślimaka winniczka.

„Nasi rodzice i ich zawody” – każdy z nas opowiadał o swoich rodzicach; Jak się nazywają? Czym się zajmują? Jaki zawód wykonują? Co lubią robić w wolnych chwilach? Rysowaliśmy portrety naszych rodziców, zastanawialiśmy się „Czego mama/ tata potrzebują do pracy?”, Rozpoznawaliśmy za pomocą dotyku przedmioty potrzebne naszym rodzicom podczas pracy. Udzielaliśmy odpowiedzi na pytanie twórcze „Rodzice są kochani, bo…?” Przygotowaliśmy program artystyczny złożony z piosenek i przedstawienia pt „Grymaśna Stokrotka”, które zaprezentowaliśmy podczas „Dni Mołodycza” połączonych z obchodami „Dnia Mamy i Taty”. Występ nasz został nagrodzony gromkimi brawami licznie przybyłej publiczności, kochanym rodzicom wręczyliśmy własnoręcznie wykonane kwiaty, a w zamian otrzymaliśmy słodkiego buziaka i nie tylko.

„Dzień Dziecka” uczciliśmy wycieczką. Wspólnie z dziećmi z ośrodka przedszkolnego w Cetuli udaliśmy się do Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Spędziliśmy wesoło czas na wspólnej zabawie, wspinaczce, harcach w basenie z piłeczkami i wielu innych atrakcjach. Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do Mc’ Donald’ s, aby się posilić i uzupełnić naszą energię. Pełni pozytywnych wrażeń, doświadczeń wróciliśmy bezpiecznie do swoich domów.

Na kolejną wyprawę pojechaliśmy do kina „Ikar” w Jarosławiu, aby obejrzeć bajkę pt. „Safari”. Film bardzo nam się podobał, pośmialiśmy się trochę, momentami martwiliśmy się o losy głównych bohaterów, ale jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Po skończonym seansie wraz z rodzicami poszliśmy na pyszne lody.

Długo nie odpoczywając udaliśmy się do Wiązownicy na „V Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych” pt „Aktorem być” pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica. Na deskach Gminnego Centrum Kultury zaprezentowaliśmy przedstawienie pt „Grymaśna Stokrotka”. Za udział w konkursie otrzymaliśmy dyplomy oraz liczne nagrody rzeczowe: m.in. puzzle, bajkę z nagraniem Audio CD.

Dla niektórych przedszkolaków kończy się pewien okres w ich życiu, a zaczyna nowy - przed nimi zerówka. I tak do zerówki odejdą od nas: Oliwia, Amelia K. Bartek, Julia i Amelia W. Julia N, Julia S., oraz Hubert. Życzymy im wszystkiego dobrego, samych sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych, Wszystkim rodzicom bardzo dziękuję za owocną współpracę, za systematyczne pełnienie dyżurów, pomoc w organizowaniu zajęć, wycieczek i życzę im wszystkiego dobrego. DZIĘKUJĘ

Dorota Pryjda