"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Mołodyczu

Działania listopad / grudzień 2013

Listopad

Na starej fotografii- w tym tygodniu rozmawialiśmy o mijającym czasie, prezentowaliśmy zdjęcia wielopokoleniowej rodziny i omawialiśmy je. Odwiedziliśmy również groby naszych bliskich zmarłych i zapaliliśmy znicze. Dzieci zapoznały się z procesem tworzenia zdjęcia i same mogły wcielić się w rolę fotografa lub modela. Z pomocą rodziców wykonały drzewo genealogiczne swojej rodziny.

Mali artyści-  tydzień ten był przepełniony aktywnością twórczą dzieci. Mogły wcielić się w tancerzy, malarzy, rzeźbiarzy.  Praca z masą solną i malowanie kredą to dla dzieci nie lada atrakcja. Ubaw był niesamowity.W tym tygodniu braliśmy również udział   w akademii z okazji dnia 11 listopada.

Ciepło i miło- w tym tygodniu dowiedzieliśmy się dlaczego jest nam ciepło oraz jak radzić sobie w sytuacji, gdy dopadną nas jesienne chłody, jak się odpowiednio ubrać do temperatury na zewnątrz oraz jak powstają swetry.

Zwierzęta zimą- w tym tygodniu uczyliśmy się jak dbać o zwierzęta zimujące w Polsce. Poznaliśmy nazwy ptaków oraz ich sylwety, nauczyliśmy się piosenki o gawronie, chodziliśmy również po tropach i odgadywaliśmy nazwy zwierząt. W tym tygodniu odbyła się  zabawa andrzejkowa, na której dzieci wywróżyły sobie przyszłość a tańców nie było końca. Zabawę uświetniły stroje naszych maluchów oraz pyszny poczęstunek, za który dziękujemy wspaniałym rodzicom.

Grudzień

Świąteczne pocztówki-  w tym tygodniu zaczęliśmy się już przygotowywać do wizyty Św. Mikołaja. Zrobiliśmy Świąteczne kartki, dzieci narysowały w liście do Mikołaja listę prezentów. 6 grudnia pojawił się On- Święty z długą siwą brodą i z wielkim workiem pełnym prezentów. Dzieci obiecały, że będą grzeczne, a Mikołaj – że przyjdzie do nich za rok. Po jego wyjściu dzieci energicznie zaczęły rozpakowywać prezenty.

Spotkanie przy wigilijnym stole- tydzień ten zaczęliśmy od organizacji sali, w taki sposób, aby było miejsce na choinkę. Zanim tatuś Kamilki przyniósł nam ją do przedszkola my zabraliśmy się za robienie ozdób. Gdy kolorowe łańcuchy, aniołki, pawie oczka i pierniczki były  już gotowe nadszedł dzień ubierania. W tym tygodniu byliśmy świadkami przejęcia przez harcerzy światełka betlejemskiego.

Świąteczne zwyczaje oraz skok w Nowy Rok- tydzień ten był przepełniony kolędowaniem oraz omawianiem tego co nastąpi niebawem czyli zmiana roku z 2013 na 2014.  Wspólnie z dziećmi ustawiliśmy pod naszą choinką szopkę i złożyliśmy sobie życzenia Bożonarodzeniowe.

Wszystkim życzymy spełnienia marzeń oraz tego co najlepsze w 2014 roku!

Kompetentne przedszkolaki wraz z nauczycielem