"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Mołodyczu

Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Wiosna w pełni a my poznajemy jak to jest, gdy wszystko obudziło się do życia, jak zmienia się otaczające nas środowisko.

Maj

Praca rolnika- W pierwszym tygodniu maja zapoznaliśmy się z pracą rolnika, ułożyliśmy jego harmonogram dnia i stwierdziliśmy, że  wcale nie ma tak łatwo. Wiemy, że musi wcześnie wstać i zdążyć przed nocą, żeby  wszystko porobić. Na jednym ze spacerów odwiedziliśmy podwórko jednego z przedszkolaków, którego dziadek pokazał nam jakie posiada maszyny rolnicze i do czego służą. W tym tygodniu  robiliśmy również watę cukrową, wiemy skąd się wziął cukier. Dzieci wiedzą, że rolnik to ktoś, kto ciężko pracuje i dzięki niemu mamy wiele produktów- bo to od rolnika wszystko się zaczyna.

Chronimy środowisko-  Otaczające nas środowisko powinno być czyste i zadbane. Dzieci wiedzą co to jest ekologia i że to właśnie dzięki nam bije zielone serce. Wiemy, że nie wolno zanieczyszczać przyrody oraz zaśmiecać środowiska. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze prąd, jak oszczędzać energię. Wiemy również skąd się wziął papier i dlaczego jest potrzebny.

Na łące- Maj to miesiąc kwitnących  i pachnących kwiatów, dlatego większość zajęć odbywała się w plenerze i na łące. Dzieci aktywnie się włączały w zajęcia obserwując  roślinność i zwierzęta żyjące na łące. Poznaliśmy również rozwój żaby oraz owadów. Będąc na łące mogliśmy się zrelaksować a prace plastyczne wyglądały zjawiskowo.

18 maja dzieci  brały udział w uroczystościach związanych z Dniem Mołodycza oraz  z Dniem Rodziny. Dzieci pięknie recytowały wiersze oraz wręczyli rodzicom upominki.

Mama i tata- tydzień poświęcony rozmowom o rodzinie. Dzieci wykonały portret swojej mamy, ponieważ 26 maja  miały swoje święto. Przedszkolaki wiedzą, że trzeba pomagać w codziennych obowiązkach i że rodzina jest najważniejsza. W tym tygodniu  odbył się również wyjazd do kina na bajkę RIO 2.Dzieciom seans bardzo się  spodobał a przed bajką napełniliśmy brzuszki  w jednej z jarosławskich pizzerii.

Czerwiec

Moje zwierzątko-  W tym tygodniu były rozmowy o naszych ulubionych zwierzątkach. Najlepszym pupilem okazał się pies. Dzieci również dowiedziały się o zagrożeniach płynących od nieznanych zwierząt, o tabliczkach na furtkach (co oznaczają)  i dlaczego nie należy dotykać zwierząt w szczególności nie należących do nas.

Wakacje tuż tuż- W tym tygodniu  oglądaliśmy i omawialiśmy ilustracje dotyczące tego , gdzie możemy spędzać wakacje. Żeby  troszeczkę im przybliżyć te możliwości wybraliśmy się na wycieczkę do Radawy. Pochodziliśmy sobie po ciepłym od Słoneczka piasku, obeszliśmy zalew dookoła, skorzystaliśmy z placu zabaw a na koniec rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy pyszne kiełbaski.
Kolory lata- W tym tygodniu  utrwalaliśmy wszystkie kolory a przede wszystkim piękne kolory lata. Uczestniczyliśmy w wielu  zabawach  związanych  z kolorami, barwiliśmy bibułą wodę, mieszaliśmy barwy. Na koniec wykonaliśmy piękną tęczę na naszą gazetkę.

Wszystkim dzieciom oraz ich  rodzicom chciałam serdecznie podziękować  za  wspaniałą współpracę :)

Marta Kubiszyn