"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w NielepkowicachDziałania listopad / grudzień 2013


     Minęły następne dwa miesiące naszej pracy, a oto kilka ciekawostek z życia naszego przedszkola!

Listopad


     Miesiąc listopad powitaliśmy tematem "Znamy te baśnie". Dzieci na podstawie obrazków opowiadały swoje ulubione bajki i baśnie, wymyślaliśmy własne bajki, oraz wykonywaliśmy własne książeczki, a następnie w naszych książeczkach rysowaliśmy różne ilustracje.                                      

     7 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Julci. Było mnóstwo śmiechu, zabawy i oczywiście tradycyjne 100 lat, później Julcia zaprosiła nas na słodki poczęstunek.
  

     "W świecie teatru", ten tydzień poświęciliśmy na zapoznaniu się z teatrem, sztuką teatralną i zawodem aktora. Wymyślaliśmy własne sztuki teatralne, a następnie występowaliśmy przed innymi kolegami z grupy. Oczywiście przed wystawieniem sztuki zrobiliśmy afisze teatralne z tytułem naszej baśni i różnymi rysunkami, poznawaliśmy także  co to jest pantomina.
15 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Bartusia. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i tradycyjne 100 lat. Bartuś do przedszkola przyniósł przepyszne babeczki z bitą śmietaną w kolorze różowym dla dziewczynek i niebieskim dla chłopców, cukierki i kolorowe baloniki.
  

     "Dbamy o zdrowie" ten tydzień poświęciliśmy zdrowemu trybowi życia. Zapoznawaliśmy się  z piramidą zdrowia i rozmawialiśmy, które produkty żywnościowe możemy jeść, a które należy ograniczać, oraz ćwiczyliśmy nasz język razem z "Panem jeżykiem".
  

     "Tutaj rosły paprocie" ten temat poświęciliśmy dinozaurom. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania:                                                                                                                                                          
kiedy żyły dinozaury?
dlaczego dinozaury wyginęły?
ile jest dinozaurów?


Zapoznawaliśmy się  z wyglądem dinozaurów, oraz próbowaliśmy czytać ich nazwy.

     26 listopada w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Pluszowego Misia". Każde z dzieci do przedszkola przyniosło swojego ulubionego misia, aż tu czary mary i każdy łącznie z panią staliśmy się misiami (na głowie mieliśmy misiowe czapki). Poznawaliśmy imiona naszych misiów, tańczyliśmy i oczywiście było małe co nieco dla brzuszka.

     29 listopada w naszym przedszkolu odbyły się tradycyjne Andrzejki połączone z balem przebierańców. Było mnóstwo wróżb i zabaw, np. jedzenie jabłka na nitce bez używania rąk, wróżb ( mąż – żona, zawody). Po skończonych wróżbach odbyły się tańce i słodki poczęstunek.

Grudzień


     Miesiąc grudzień rozpoczęliśmy tematem "W kopalni". Tym tematem zagłębiliśmy się w poznanie pracy górników i niebezpieczeństw, które niesie kopalnia. Zapoznawaliśmy się także z postacią patronki górników Św. Barbarą i poznawaliśmy jej historię. Robiliśmy także czapki górników z piórkiem inaczej zwane czako.

     3 grudnia wykonaliśmy ozdoby oraz łańcuch na choinkę. Choinkę przystroiliśmy w światełka, bańki, ozdoby choinkowe i łańcuchy, było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy, a choinka prezentuje się przepięknie.

     Zima jest piękną porą roku a nasze przedszkolaki postanowiły ją powitać tematem "Nadchodzi zima". Zaznajamialiśmy się na podstawie ilustracji z różnymi porami roku i wskazywaliśmy różnicę pomiędzy nimi. Wycinaliśmy bałwanki, rysowaliśmy i wycinaliśmy śnieżynki, w planach jeszcze mamy lepienie bałwanka ale nastąpi to dopiero gdy spadnie śnieg!

     Święta, święta… to następny temat naszej pracy. Tym tematem poznawaliśmy zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Poznawaliśmy potrawy, które będą gościć na naszych Wigilijnych stołach, robiliśmy kartki świąteczne, bombki, składaliśmy sobie świąteczne życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem, a na koniec tygodnia upiekliśmy świąteczne ciasteczka, które przyozdobiliśmy czekoladą i cukiereczkami.
I tak minęły nam następne dwa miesiące naszej pracy, życzymy Wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Aneta Szumigraj.

najnowsze działania

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego