"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Piwodzie


Działania maj / czerwiec / lipiec 2014

Piękny miesiąc maj rozpoczęliśmy od urodzin trójki przedszkolaków, którzy właśnie dołączyli do  grona 5- Latków. Naszym Jubilatom śpiewaliśmy Sto Lat, składaliśmy życzenia, wręczaliśmy własnoręcznie zrobione urodzinowe laurki. Oczywiście tradycyjnie jak to u nas bywa był Koncert Życzeń Jubilata, poczęstunek i mini dyskoteka.

W maju otrzymaliśmy także piękne niebieskie czapeczki i żółte koszulki z logo projektu.

W maju także odwiedziliśmy szkolną bibliotekę. W końcu już nie długo większość z nas będzie mogła z niej korzystać i mieliśmy okazje zobaczyć gdzie ona jest i dowiedzieć się jakie zasady w niej obowiązują.

W maju najwspanialszym jednak wydarzeniem był nasz wyjazd na wycieczkę do Wapowiec niedaleko Przemyśla. Podziwialiśmy ekspozycję owadów w tym i owadów egzotycznych, odwiedziliśmy Park Gigantycznych Owadów, gdzie znajdują się min. mrówka, mucha, konik polny, biedronka i wiele innych naprawdę dużych owadów. Spędziliśmy dużo czasu na radosnej zabawie w Sali zabaw, a później na placu zabaw. Siły regenerowaliśmy podczas pysznego obiadku i jeszcze lepszego deseru – lodów.

W maju zostaliśmy także zaproszeni na corocznie obchodzone w szkole Święto Afryki. Gościem specjalnym był absolwent szkoły misjonarz Ojciec Marian, który opowiadał bardzo ciekawie o życiu w krajach afrykańskich i pokazał wiele zdjęć z placówki misyjnej. Spróbowaliśmy nawet lokalnego przysmaku. Obejrzeliśmy także piękny i radosny muzyczny występ inspirowany Afryką w wykonaniu naszych starszych kolegów i koleżanek.

W maju oczywiście odbyła się bardzo ważna uroczystość czyli święto naszych kochanych mam. W tym dniu w Domu Kultury w Piwodzie jako pierwsi powiedzieliśmy wierszyki dla mam, zaśpiewaliśmy i zatańczyli dla naszych kochanych mam cza czę.

Czerwiec rozpoczęliśmy bardzo aktywnie, dużo trenując, tak aby jak najlepiej wypaść w trakcie już VIII Biegu Papieskiego połączonego z obchodami Dnia Dziecka. Po akademii udaliśmy się wraz naszymi zaprzyjaźnionymi kompetentnymi przedszkolakami z pobliskiej Cetuli na linię startu A gdy wystartowaliśmy wraz z naszymi rodzicami tylko kurz po nas pozostał. Tutaj wszyscy byli zwycięzcami i w nagrodę otrzymali od Pana Wójta Gminy Wiązownica Mariana Jerzego Ryznar oraz ks. Dziekana Mariana Wrony piękne pamiątkowe plakietki z wizerunkiem św. Ojca Jana Pawła II oraz piłki. Jeszcze tylko wspólne pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem i już mogliśmy się udać na degustację kremówek wadowickich i prawdziwej grochówki.

W czerwcu mieliśmy także zorganizowaną kolejna wycieczkę tym razem do Radawy. Wspaniale było przejechać się bryczką, obejrzeć a nawet pogłaskać różne zwierzęta jak konie, dziki, sarny, kozy i nie tylko. Skorzystaliśmy z placu zabaw, a gdy się nieco zmęczyliśmy przyszedł czas na pieczenie kiełbaski. Była pyszna.

W czerwcu nie zapomnieliśmy o naszych kochanych tatusiach i w dniu ich święta przygotowaliśmy dla nich piękne laurki.

Końcem miesiąca zostaliśmy zaproszeni na akademię z racji pożegnania klasy VI-stej szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum. Bardzo nam się podobało był to zabawny występ.

W końcu wraz z całą społecznością szkolną uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Św. na zakończenie roku szkolnego, w uroczystym apelu, by w końcu dotrzeć do naszej Sali. Tutaj otrzymaliśmy pamiątkowe Dyplomy, bajeczki i tym samym staliśmy się Absolwentami Przedszkola. Żal było myśleć, że jeszcze chwilę, parę tygoni i jesienią już nie wrócimy do naszego przedszkola, lecz zasiądziemy w ławkach szkolnych. Dlatego tym bardziej głośno i stanowczo zaśpiewaliśmy naszym rodzicom naszą piosenkę manifest „My do szkoły nie pójdziemy…”
Na razie jednak myślimy głównie o zabawie w końcu to czas letni i bawiąc się dojdziemy do szkoły.
           

 Kompetentne Przedszkolaki z Piwody
z nauczycielką

działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego