"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Piwodzie

Działania styczeń/luty 2013

29 stycznia odbyła się uroczystość z okazji „Dnia babci i dziadka”, która organizowana była przez Pana Wójta Gminy Wiązownica, Dyrektora Gminnego Centrum Kultury oraz Szkołę Podstawową w Piwodzie. W uroczystości uczestniczyli wszystkie babcie i dziadkowie z całej wioski, a także i z poza wioski. Impreza odbyła się w Domu Kultury.
Kilka dni przed uroczystością dzieci wykonały i wręczyły swoim dziadkom zaproszenia i zaprosiły ich na przedstawienie. Przedszkolaki codziennie przygotowywały się do uroczystości, pięknie nauczyły się wierszyków i piosenek, dzięki czemu przedstawienie odniosło sukces, a potwierdziły to wielkiej brawa ze strony widowni. Morał przedstawienia był taki, iż wszystkie wnuczęta stwierdziły, że bardzo kochają swoich dziadków. Po zakończonej części artystycznej wszyscy dziadkowie mogli spędzić miło czas przy kawie i poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Uroczystość była bardzo udana i pozostanie w pamięci zarówno przedszkolaków, jak wszystkich dziadków na bardzo długo.

31 stycznia w Domu Kultury w Piwodzie odbyła się zabawa choinkowa, w której uczestniczyły nasze przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej. Zabawa miała charakter balu przebierańców. Dzieci były pięknie przebrane, dziewczynki wcieliły się w postacie wróżek, księżniczek, motylków, natomiast chłopcy byli przebrani m.in. za krokodyla, zorro a nawet speedermana.. Przedszkolaki miały wiele radości, podziwiały nawzajem swoje stroje, a także mogły wykazać swoje umiejętności taneczne. Zabawa była świetna i oczywiście nie zabrakło na niej słynnego tańca „Kaczuszki”. Rodzice dodatkowo dla dzieci przygotowały poczęstunek, który dodawał im sił do tańca. Po skończonej zabawie „mali tancerze” zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i ostatkiem sił rozeszli się do domów, zaś na dugi dzień dzieci były pełne energii i co chwilę pytały: „Kiedy znów będzie zabawa?”

14 lutego jak co roku obchodzony jest dzień Świętego Walentego czyli tradycyjne WALENTYNKI. W naszym przedszkolu czternasty lutego obchodzony jest bardzo uroczyście. W owym dniu od samego rana panował miły nastrój, każdy chodził uśmiechnięty i bardzo wesoły. Dopełnieniem tego radosnego dnia była zabawa polegająca na wręczaniu sobie nawzajem czerwonych serduszek z lizakami i mówieniu sobie „coś” miłego. Dzieci przy wręczaniu upominków mówiły różne miłe słowa, a były to m.in.: „ładnie dziś wyglądasz”, „jesteś moją najlepszą koleżanką”, „lubię się z tobą bawić” i wiele innych ciepłych słów. W dniu tym panowała ciepła atmosfera, a potwierdzeniem tego były szczere uśmiechy dzieci.

Joanna Kisała