"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Piwodzie

Działania maj/czerwiec/lipiec 2013

17.05.2013r. przedszkolaki wraz z dziećmi z klasy „O” wybrały się do Miejskiego Ośrodka kultury w Jarosławiu na teatrzyk pt. „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. Po przybyciu na miejsce dzieci zasiadły na wygodnych krzesłach i z dużym zaciekawieniem oglądały występ aktorów teatru „Maska”. W czasie oglądania, dzieci bardzo się śmiały, szczególnie z psotnika Kopytko, który w czasie swojej przygody poznał równie wielkiego urwisa Kaczora Kwaka. Aktorzy spektaklu w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali przygodę głównych bohaterów, a potwierdzeniem tego były wielkie brawa ze strony widowni. Po obejrzeniu bajki wszyscy uczestnicy wyjazdu wsiedli do autokaru i wrócili z powrotem do przedszkola.

23.05.2013r. w Domu Kultury w Piwodzie odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Matki”. Impreza zorganizowana była przez Szkołę Podstawową w Piwodzie, dlatego też udział w niej wzięły mamy zarówno przedszkolaków jak i dzieci uczęszczających do owej szkoły. Dzieci przed uroczystością codziennie ćwiczyły mówienie wierszyków i śpiewanie piosenek, dzięki czemu przedstawienie wypadło rewelacyjnie. Po występie „mali aktorzy” wręczyli swoim mamom upominki i złożyli życzenia, zaś mamy dodatkowo mogły obejrzeć występy dzieci ze Szkoły Podstawowej. Po zakończonej części artystycznej mamy miło spędziły czas przy poczęstunku i rozmowach, natomiast przedszkolaki mogły wykazać swoje umiejętności taneczne przy muzyce.

06.06.2013r. przedszkolaki miały okazję wziąć udział w uroczystości szkolnej, a mianowicie w „VII BIEGU PAPIESKIM” połączonym z „Dniem Dziecka”. Dzieci do tej uroczystości przygotowywały się już kilka dni ćwicząc biegi przy budynku szkoły. Gdy nadszedł dzień imprezy, wszystkie przedszkolaczki wstawiły się z wielkim entuzjazmem na linii „startu”. Bieg był podzielony na kilka kategorii, dlatego też z przedszkolakami mogły biec dzieci w wieku do 5 roku życia z pobliskich okolic. Gdy nadszedł czas wystartowania, wszystkie dzieci ruszyły z linii startu i bardzo szybkim tempem dobiegły do mety. Po zakończonych biegach otrzymały nagrody w postaci piłek, słodkości oraz medale potwierdzające ukończenie „VII Biegu Papieskiego”. Jakaż radość w oczach dzieci była, kiedy to Pan Wójt Gminy Wiązownica i Pan Ryszard Świeca – przewodniczący Rady Gminy wręczyli im medale.

Dodatkową atrakcją był przygotowany przez rodziców poczęstunek dla dzieci, z okazji ich święta. Udział w imprezie szkolnej dostarczył dzieciom wiele radości i dumy, a potwierdzeniem tego były słowa Dawida: „dostałem prawdziwy medal i jestem już teraz prawdziwym sportowcem”.

28.06.2013r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Przedszkolaki wraz ze społecznością szkolną wzięły udział we mszy świętej kończącej rok szkolny oraz w apelu szkolnym. Po zakończonym apelu dzieci udały się do sali przedszkolnej, w której nauczycielka podsumowała pracę w przedszkolu, podziękowała za współpracę rodzicom, a przede wszystkim dzieciom, bo to dzięki nim to nasze przedszkole było takie kolorowe i wesołe. Następnie każdy przedszkolak odebrał dyplom ukończenia Punktu Przedszkolnego „Kompetentne Przedszkolaki” w Piwodzie, drobne upominki od nauczyciela oraz gratulacje ukończenia przedszkola.

Dodatkowo dzieci wraz z nauczycielem pożegnały kolegę i koleżanki, którzy od 1 września rozpoczną edukację w klasie „0” Szkoły Podstawowej. Pożegnanie było bardzo wzruszające i zakończyło się zrobieniem wspólnego zdjęcia upamiętniającego naszą roczną pracę w przedszkolu.

02.07.2013r. odbyła się wycieczka do Kina „Helios” oraz do Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Przed wyjazdem dzieci wraz z rodzicami zebrały się przed szkołą, gdzie cierpliwie oczekiwały na przyjazd autobusu. Po przybyciu do kina, dzieci wygodnie usiadły w fotelach i z wielkim zaciekawieniem obejrzały bajkę pt. „Tedy i poszukiwacze zaginionego miasta”. Po obejrzeniu bajki, przedszkolaki przejechały autobusem do Fantazji. Przed rozpoczęciem zabawy, udały się do szatni, gdzie zostawiły swoje rzeczy i szybciutko pobiegły do pomieszczenia, w którym przez 2 godziny rozładowywały swoją energię poprzez zjeżdżanie na zjeżdżalni zakończonej wyskokiem do basenu pełnego piłeczek, skakanie na dmuchanym zamku, jeżdżenie samochodami, kręcenie się na karuzeli itp.

W czasie zabaw można było zaobserwować u dzieci ciągły uśmiech, radość oraz szczęście, niestety co dobre szybko się kończy, gdy nadszedł czas powrotu, dzieci szczęśliwe ale już zmęczone wsiadły do busa i pogrążone w głębokim śnie powróciły do przedszkola. Wyjazd na wycieczkę był bardzo udany, dostarczył dzieciom wielu przeżyć związanych z podróżą autobusem oraz niesamowitej radości wywołanej poprzez zabawę w Fantazji.

Joanna Kisała