"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Piwodzie

Działania wrzesień/październik 2013

Drugiego września radośnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny wraz z nową panią. My przedszkolaki znamy się dobrze i jest nam w przedszkolu dobrze i nawet nowi nasi koledzy i koleżanki czują się tutaj tak jakby do przedszkola uczęszczali od dawna. Wszystko nas tu cieszy i dużo się tu dzieje. Tak trochę opowiemy.

12 września do grona 5-latków dołączył Fabian. Odśpiewaliśmy mu ile sił w gardłach sto lat, złożyliśmy mu życzenia oraz wręczyliśmy własnoręcznie zrobione laurki. Fabian z zadowoleniem i wdzięcznością obdarował nas słodkościami.

Parę dni później byliśmy u Pana Pawła mieszkańca Piwody, który jest hodowcą wszelkiego rodzaju ptaków i to tych zarówno dobrze nam znanych, jak i mniej znanych – egzotycznych. Do gustu zwłaszcza przypadła nam papuga umiejąca nieco mówić, o imieniu Pako. Tutaj zobaczyliśmy także piękne pawie, radosne chomiki oraz rodzinkę kucyków.

Niedługo po tej wizycie nadszedł oczekiwany dzień naszego Pikniku. Od rana mocno padało, ale co tam prawdziwego przedszkolaka humor nie opuszcza nawet, gdy pada. Pan Jerzy Radwan sprawił, że świetnie bawiły się nie tylko przedszkolaki, ale i rodzice. Tak naprawdę to już sami niesiemy kto lepiej się bawił. Było super!

W ostatnim dniu września czyli w Dniu Chłopaka wszystkie dziewczynki zadbały o swoich kolegów i wykonały dla nich piękne laurki z tym co chłopcy lubią najbardziej - z samochodami. Tego samego dnia wszystkie przedszkolaki wykonały, a potem skonsumowały owocową sałatkę. Nic nie zostało!

Parę dni później mieliśmy okazję spotkać się z panami strażakami. Pokazali nam wóz strażacki, pozwolili kręcić kierownicą i sprawdzić całą kabinę i od tego dnia już wiemy, że nie tylko Wojtek będzie strażakiem.

16 października świętowaliśmy wspólnie z całą społecznością szkolną Święto Szkoły. Byliśmy na uroczystej Mszy Świętej połączonej z wniesieniem do Kościoła relikwii Błogosławionego Jana Pawła II, który od 15 lat jest patronem szkoły w Piwodzie. Później uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, na którą przybyli także księża koncelebrujący Mszę św. Oraz Wójt naszej gminy Pan Marian Jerzy Ryznar.

Przez minione dwa miesiące naszego pobytu w przedszkolu często chodziliśmy na plac zabaw, na spacery, podziwialiśmy zmieniającą się przyrodę, wyszukiwaliśmy najpiękniejsze liście, które służyły nam do wykonywania fantastycznych prac np. ptaków dziwaków. Eksperymentowaliśmy z wodą, by móc się dowiedzieć, jak powstaje deszcz i robiliśmy mnóstwo innych fajnych rzeczy, a przecież to dopiero początek roku szkolnego.

Kompetentne Przedszkolaki
Z Punktu Przedszkolnego w Piwodzie