"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Piwodzie

Działania listopad / grudzień 2013

Nadszedł kolejny jesienny miesiąc – listopad. Mówią, że najbardziej ponury z wszystkich miesięcy, ale nie dla nas! Postanowiliśmy go przeżyć w rytm jesiennej poleczki!

My mali jeszcze, ale wielcy sercem patrioci wykonaliśmy 8 listopada kotyliony, a dzień po tym ważnym święcie zostaliśmy zaproszeni przez Panią Dyrektor na akademię szkolną w wykonaniu uczniów starszych klas z okazji właśnie Święta Niepodległości.

Parę dni później pojechaliśmy do Jarosławia do MOK na spektakl teatralny pt; "Dzień dobry, Świnko". Przygody leniwego i łatwowiernego  Tygryska ogromnie nas rozbawiły.      Po  powrocie do przedszkola chętnie rysowaliśmy i naśladowaliśmy teatralne postacie, nawet i świnkę.

Jednak w listopadzie najbardziej ucieszyła nas Zabawa Andrzejkowa, na której bawiliśmy się wspólnie z uczniami klas O –III. Nawet chwilowy brak prądu nie popsuł nam humorów, tym bardziej, że wróżby zapowiadają nam same fajne przygody. Tylko troszkę nas nóżki bolały, ale to nic! My już czekamy na kolejną okazję do tańców.

W grudniu od razu zabraliśmy się do pisania listu do św. Mikołaja, no i przyszedł do naszego przedszkola w towarzystwie pięknego Aniołka z bardzo dużymi skrzydłami, a Mikołaj przecież przychodzi tylko do grzecznych dzieci, takich jak my! Serca biły nam tak bardzo mocno, gdy każdego z nas z osobna zapraszał św. Mikołaj po paczkę. Zaśpiewaliśmy naszemu dostojnemu gościowi piosenkę i z wielką wdzięcznością wręczyliśmy mu wcześniej przygotowane laurki

Niedługo później obejrzeliśmy piękny film pt ;"Cicha Noc. Prawdziwa historia pierwszego Bożego Narodzenia". To historia narodzenia Jezuska , którą poznaliśmy z dzięki niepokornemu osiołkowi o imieniu Abi, który to dzięki Matce Bożej stał się wyjątkowym wśród wszystkich zwierząt.

Oczywiście w grudniu robiliśmy różne ozdoby na choinkę, którymi ją ustroiliśmy.

W grudniu do grona 5- Latków dołączył Radek. Kilkukrotnie usłyszał gromkie Sto Lat! Zrobiliśmy także dla naszego Jubilata laurki i zostaliśmy obdarowani słodyczami.

No i nadszedł piękny czas naszej przedszkolnej wigilii. Był opłatek ,życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i pięknie i bogato zastawiony stół, a na nim i słodycze i najważniejsze danie wigilijne czyli barszcz czerwony z uszkami. Potem udaliśmy się obejrzeć Jasełka w wykonaniu gimnazjalistów.

A my myślami jesteśmy już pod naszymi domowymi choinkami  wśród prezentów…

Kompetentne Przedszkolaki z Piwody
z nauczycielem