"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Piwodzie

Działania styczeń / luty 2014

Zaczął się Nowy Rok! Zaczął się nowy miesiąc. A my wprawdzie  zaczęliśmy od wspomnień świątecznych i wspomnień Nocy Sylwestrowej, jednak szybko zabraliśmy się do przygotowań związanych z najważniejszym wydarzeniem stycznia Dniem Babci i Dziadzia.

Długo ćwiczyliśmy skomplikowane układy choreograficzne, uczyliśmy się piosenek, a wszystko po to by pokazać jak bardzo kochamy naszych dziadków.
A gdy nadszedł ten dzień, wyszliśmy na scenę świetlicy wiejskiej w Piwodzie i przed naszymi Babciami i Dziadkami , w obecności Pana Wójta, a także w obecności Pani Dyrektor, naszych rodziców , rodzeństwa i wielu innych przybyłych gości zaśpiewaliśmy, zatańczyliśmy…. Troszkę nam się nóżki z tremy  poplątały, ale nawet i to, wszystko dla naszych dziadków.

Luty to karnawał, więc zaczęliśmy ten miesiąc od zabawy karnawałowej. Każdy z nas prześlicznie wyglądał! Najwięcej było oczywiście księżniczek, ale nie brakło i Baby Jagi, aniołka, motylków, kwiatuszków, biedronek, groźnych piratów, rycerzy, no i policji.
Atmosfera była cudowna, gdy tylko brakowało tchu, szybko podążaliśmy do stolików posilić się, napić i dalej  w tan!

W lutym zastanawialiśmy się także, jak zwierzęta i ptaki radzą sobie zimą i jak można im pomóc I tutaj wpadliśmy na pomysł stworzenia karmnika.

Zastanawialiśmy się także, jak w tym czasie zadbać o własne zdrowie i w związku z tym wykonaliśmy zdrowe i wesołe kanapki.

Świętowaliśmy także radośnie urodziny Kacpra wyśpiewując mu jak najgłośniej Sto Lat i życząc Jubilatowi wszystkiego najlepszego! Dla niego wykonaliśmy piękne laurki, a Jubilat obdarował nas owocami i słodyczami.

W lutym udało nam się „polecieć” w kosmos, do gwiazd, a że był to czas kończącego się karnawału rozmawialiśmy o tradycjach związanych z jego zakończeniem i celebrowaliśmy szczególnie tłusty czwarte, który uczciliśmy oczywiście pączkami.

Kompetentne Przedszkolaki z Piwody
z nauczycielką