"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Piwodzie

Działania marzec / kwiecień 2014

Marzec rozpoczęliśmy zastanawiając się kim będziemy w przyszłości, jakie zawody są dla nas najtrafniejsze.  I tak dzięki naszym mamom poznaliśmy min . zawód krawcowej. Mieliśmy także zorganizowane spotkanie z panią pielęgniarką środowiskową, która nie tylko opowiedziała nam o swojej pracy, ale również wciągnęliśmy panią w rozmowę na temat zdrowego odżywiania.

Marzec to czas wyjątkowy dla wszystkich dużych i małych kobietek. Z okazji ich święta wszyscy chłopcy wykonali dla swoich koleżanek tulipany i narcyzy. Oczywiście nie mogło zabraknąć i nie zabrakło słodyczy oraz głośnego, bo w końcu przez męskie grono wykonanego Sto Lat!

Marzec to przede wszystkim jednak miesiąc w którym najbardziej tęskni się już za wiosną. I nadszedł dzień w którym sami wykonaliśmy Marzannę z materiałów ekologicznych i wyruszyliśmy z nią nad rzekę. Śpiewając głośno: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno…” przeganialiśmy zimę i przywoływaliśmy wiosnę. Świecące w tym dniu pięknie słoneczko dawało nam nadzieję, że zima już nie wróci.

Marzec to był dla nas także dobry czas na poszukiwanie pierwszych oznak budzącej się do życia wiosny, a jej zwiastunem był min. wypatrzony na spacerze bocian…

Końcem miesiąca mieliśmy spotkanie z panią fotograf oraz prawdziwą sesję fotograficzną. Pani była tak miła, że opowiedziała nam po co są specjalne światła i parasolki przy wykonywaniu zdjęć.

W marcu włączyliśmy się także w akcję Caritas zbierania drobnych pieniążków do skarbonek wielkopostnych.

W kwiecień pojechaliśmy do Jarosławia do MOK na spektakl  „Kaktus i Angelonia”. Spektakl był wspaniały!. Poznaliśmy gamę, muzykę poważną, zrozumieliśmy że wszystko może być muzyką np. deszcz i zrozumieliśmy jak bardzo ważne jest śpiewanie wspólne, a zwłaszcza w rodzinie.

Kwiecień to jednak przede wszystkim czas przygotowania i zaznajamiania się z tradycjami związanymi ze świętami Wielkanocnymi. I tak min. posialiśmy rzeżuchę, upiekliśmy babeczki czekoladowe i waniliowe, wykonaliśmy pisanki, koszyczki wielkanocne i zające z pisankami.

W kwietniu do grona 6 - latków dołączyło dwie nasze koleżanki: Gosia i Oliwia.

Dziewczynkom zaśpiewaliśmy oczywiście pięknie Sto Lat, życzyliśmy wszystkiego co piękne i dobre u progu pierwszej klasy, wręczyliśmy własnoręcznie zrobione laurki oraz zebrane na spacerku stokrotki. Dziewczynki obdarowały nas za to słodkościami.

W ostatnim dniu kwietnia zostaliśmy zaproszeni przez Panią Dyrektor na akademię z okazji kanonizacji Jana Pawła II, który jest patronem szkoły w której mieści się nasze przedszkole. Akademia rozśpiewana i roztańczona odbyła się przed pomnikiem kanonizowanego na podwórzu szkoły. Uczestniczył w niej również Pan Wójt Marian Jerzy Ryzner oraz ks. Proboszcz Zbigniew Skrabut. Akademia połączona była z rozpoczynającym się turniejem w piłkę nożną szkół, których patronem jest św. Jan Paweł II.
Z niecierpliwością czekamy już na maj i na to co nam on z sobą przyniesie...

Kompetentne Przedszkolaki z Piwody
z nauczycielką