"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Rokietnicy nr 1


Działania wrzesień/październik 2014

1.września 2014r., na progu przedszkola stanęło 18 przedszkolaków w wieku 4 i 5 lat.Dla części z nich była to jedynie miesięczna przerwa, inni stawiają tu dopiero pierwsze kroki.

Cztery lata mają cztery dziewczynki: Marylka i Karolinka, które już kolejny rok uczestniczą w zajęciach przedszkolnych oraz Jessica i Wiktoria, które są dobrymi koleżankami z sąsiedztwa, często spędzają ze sobą czas więc i do przedszkola przyszły razem.

Pięciolatki, które znamy już z tamtego roku to: Amelia B., Martynka, Oliwia, Sebastian, Wiktor, Miłosz, Amelia T., Krzyś i Klaudia. Oni poznali już w naszym przedszkolu każdy kąt, świetnie się tu czują, więc chętnie służą pomocą nowym kolegom i koleżankom.

Po raz pierwszy zagościli w przedszkolu: Jakub B.G., Jakub G., Julia, Kornel i Tomek. Wszyscy szybko zadomowili się w naszym przedszkolu, zawiązali nowe znajomości i mają mnóstwo pomysłów na ciekawe zabawy.

Początek września upłynął nam pod znakiem integracji, a potem były…

URODZINY NASZYCH STARSZAKÓW. We wrześniu i październiku obchodziliśmy piąte urodziny Kornela, Sebastiana, Jakuba B.G. i Amelki B. Nie obyło się bez uścisków, życzeń, wesołego „Sto lat” i oczywiście słodkich smakołyków. Wszystkim naszym solenizantom życzymy zdrowia, uśmiechu na twarzy, mnóstwa przyjaciół i wielu ciekawych pomysłów na wesołe zabawy.

DARY JESIENI.Te z sadu i ogrodu zgromadziliśmy w naszym przedszkolu, a potem segregowaliśmy je, przeliczaliśmy, porównywaliśmy ciężar i oczywiście poznawaliśmy polisensorycznie. Najlepiej udało nam się to przy okazji przyrządzania sałatki owocowej. Dary jesieni przydały się dzieciom do wykonania kukiełek z owoców i warzyw, a jakiś czas później żołędzie, kasztany i szyszki zamieniliśmy w ludziki, które udekorowały naszą makietę lasu.

ZABAWY W OŚRODEK ZDROWIA. Przedszkolaki poznały rolę witamin, sportu oraz odpowiedniego ubioru dla naszego zdrowia. Później zamieniły się w lekarzy, pielęgniarki, aptekarzy i dzięki temu bardzo szybko rozszyfrowały znaczenie powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch”. PRZYGOTOWANIA DO ZIMY , które w naszym wydaniu sprowadziły się do zgromadzenia w przedszkolnej spiżarni soków, dżemów i innych przetworów. A gdy za oknem ujrzymy biały śnieg, wszystkie te pyszności z pewnością przywołają nam na pamięć lato, gdy tylko odkręcimy słoiki.

NASZE KOLEKCJE. Długo zastanawialiśmy się nad tym co robić w domu w długie, zimowe wieczory? Na szczęście okazało się, że każdy z przedszkolaków ma jakieś swoje zainteresowania, ulubione zajęcia. Dziewczynki najchętniej bawią się lalkami, albo kucykami, zbierają muszle, karteczki, biżuterię, figurki aniołków, czy drobiazgi z Kinder niespodzianek. Chłopcy natomiast wolą samochody, najlepiej wyścigowe, albo wojskowe, ale dużym zainteresowaniem cieszą się też „Angry Birds” w postaci kart, gier czy figurek. Wszystkie te skarby dzieci przyniosły do przedszkola, a wtedy nowych, ciekawych zabaw nie było końca.

Edyta Skupień Pich

 

działania maj/czerwiec/lipiec 2014
działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego