"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Rokietnicy nr 1

Działania wrzesień/październik 2013

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

02. września 2013 r., po dwutygodniowej wakacyjnej przerwie, w Punkcie Przedszkolnym w Rokietnicy nr 1 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Dzieci, które zawitały od września do naszego przedszkola mają 3 lub 4 lata. Część z nich miała już styczność z edukacją przedszkolną, bowiem w zeszłym roku uczęszczały do punktu w Rokietnicy nr 2, zaś pozostałe stawiają dopiero pierwsze kroki w przedszkolu.

DZIECI NOWO ZAPISANE:

Amelia
- ma cztery lata, uwielbia wszystkie zabawy, którym towarzyszy taniec i śpiew, ale chętnie sięga po klocki oraz pełni rolę wzorowej gospodyni w przedszkolnej kuchni.

Alicja - dopiero 30 września skończy 3 lata, a już codziennie z zapałem przychodzi do przedszkola i zachwyca wszystkich barwnymi opowieściami.

Marcin - należy do grona trzylatków, ale z wielkim zainteresowaniem śledzi przebieg zajęć w przedszkolu i w każdą aktywność chętnie się angażuje.

Małgorzata - trzylatka, która choć małomówna, wszystkich urzeka swoim uśmiechem i sprawnym spostrzeganiem zwłaszcza w grze „Bystre oczko”.

Faustyna
- lubi zabawy w przedszkolnej kuchni i kąciku z klockami, ma trzy lata i bratnią duszę w przedszkolu w osobie siostry Martyny.

Martyna
- czterolatka, która od pierwszego dnia dba o ład i porządek w naszej sali, interesuje ją wszystko - od klocków i samochodów, po książki i lalki.

Maryla
- ma trzy lata i choć we wrześniu pierwszy raz stanęła na progu przedszkola, to na jej twarzy od razu widać był uśmiech i odwagę, które z pewnością ułatwią jej integrację z grupą.

Milena
- jest najmłodszym przedszkolakiem (2 lata i 9 miesięcy), ale ma w sobie ogromną ciekawość świata i wszystko co dostrzeże w przedszkolu niezmiernie ją interesuje.

DZIECI, KTÓRE MIGROWAŁY Z PUNKTU NR 2

Karolina
- ma 3 lata i jest bardzo samodzielne, przez pół roku uczęszczała do przedszkola, stąd zna już wszystkie obowiązujące w nim zasady.

Oliwia
- do przedszkola zaczęła uczęszczać w wieku 2,6 lat, teraz ma 4 lata i bogaty zasób wiedzy i umiejętności. Oliwka lubi wszystkie szalone zabawy, ale najbardziej przymierzanie damskich stroi przed lustrem.

Sebastian
- ma 4 lata i od pół roku jest bywalcem przedszkola, gdzie interesują go klocki i sprzęty rolnicze. Ale Sebastian równie chętnie zagniata ciastolinę czy plastelinę, z których serwuje dania w przedszkolnej kuchni.

Wiktor
- to czteroletni miłośnik rolnictwa, któremu wysoka sprawność manualna pozwala na staranne kolorowanie i precyzyjne wycinanie. W przedszkolu ma swoją ulubioną koleżankę – sąsiadkę Karolinkę.

Miłosz
- ma cztery lata i najczęściej w przedszkolu spotkać go można przy klockach, z których Miłosz tworzy maszyny rolnicze i zabudowania gospodarcze. W czasie zajęć grupowych skoncentrowany i bardzo uważny.

Amelia
- czterolatka, już drugi rok w przedszkolu, dzięki czemu wiele już wie i potrafi. Zaskakuje wszystkich kreatywnością w organizacji zabaw swobodnych oraz wysokim poziomem prac plastycznych.

Krzysztof
- ma cztery lata i bardzo szerokie zainteresowania, spotkać go można przy klockach, pojazdach, ale też organizującego zabawę w dom czy sklep. A najczęstszym tematem w rysunkach Krzysia są samochody wyścigowe.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA MINIONYCH DWÓCH MIESIĘCY:

• Zapoznanie się dzieci i ustalenie kontraktu, który przyjął kształt kolorowego pociągu
• Zabawy z wykorzystaniem darów jesieni: kolorowych liści, kasztanów i żołędzi
• Wykonanie sałatek: owocowej i jarzynowej
• Obejrzenie akademii z okazji pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły
• Eksperymenty pogodowe: mierzenie siły i kierunku wiatru oraz wywoływanie deszczu w przedszkolu
• Urodziny naszych przedszkolaków: Faustynki, Alicji, Sebastianka i Amelki – życzymy 100 lat!!!

Edyta Skupień-Pich