"Kompetentne Przedszkolaki" Punkt Przedszkolny w Rokietnicy nr 2


Działania wrzesień/październik 2014

Punkt Przedszkolny "Kompetentne Przedszkolaki" nr 2 mieści się w budynku Zespołu Szkół w Rokietnicy. Jak co roku tradycyjnie witamy nowy rok przedszkolny wraz z całą społecznością szkolną biorąc udział w apelu i Mszy Świętej. Do naszej grupy przedszkolnej uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 - 4 lat. Nasza grupa liczy 18 –ścioro dzieci. W znacznej większości są to dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy zawitały do naszej sali. Pierwsze miesiące były więc czasem dostosowywania się do realiów naszego przedszkola, było wiec różnie, tak jak to w życiu bywa- trochę śmiechu, trochę łez . Po tych dwóch miesiącach mogę śmiało stwierdzić, że nasze przedszkolaki w pełni zaadoptowały się w naszej grupie.

W miesiącu wrześniu i październiku zajmowaliśmy się następującymi tematami:

NADESZŁA JESIEŃ- tak to już jest, że po lecie przychodzi jesień i tak w kółko jak to mówią nasze przedszkolaki- wiosna, lato jesień, zima i od nowa. I my też wspólnie obserwowaliśmy zmiany jakie zachodzą w naszym środowisku. Opadające liście, zmieniające się barwy, pełno kasztanów i żołędzi pod drzewami… gromadziliśmy to wszystko w naszym przedszkolu, segregowaliśmy, tworzyliśmy zbory, porównywaliśmy i wykonywaliśmy piękne prace, które zdobią naszą salę

OWOCE I WARZYWA – w naszej sali oprócz kasztanów i żołędzi, które zdobią naszą salę pojawiły się przeróżne pyszności te, które można spotkać w naszych sadach – krajowe i takie które musimy niestety sobie kupić- egzotyczne . Zgromadzone owoce oczywiście próbowaliśmy, sprawdzaliśmy co jest w środku, segregowaliśmy, ważyliśmy i wykonaliśmy z nich pyszną sałatkę, którą oczywiście poczęstowaliśmy naszych rodziców. Zajrzeliśmy także do ogródka warzywnego, w którym znajdują się jak już wiemy - niezliczone ilości witaminek – samo zdrowie!

LAS JESIENIĄ – nasze przedszkolaki już wiedzą, że las to miejsce gdzie rosną rośliny i żyją w nim zwierzęta. Lasy, o których rozmawialiśmy dzieliliśmy na liściaste, iglaste i mieszane. Obserwowaliśmy przez lupy gałązki drzewa iglastego i liściastego, porównywaliśmy je. Zastanawialiśmy się także nad rolą drzewa w naszym życiu, do czego jest wykorzystywane i co możemy z niego zrobić. Skupiliśmy się także nad samym drzewem, z jakich elementów się składa i jaką funkcję pełnią poszczególne części drzewa.

BAWIMY SIĘ W SKLEP- przy realizacji tego tematu zgromadziliśmy w naszym przedszkolu wiele produktów spożywczych, chemicznych, które segregowaliśmy, układaliśmy i oczywiście sprzedawaliśmy i kupowaliśmy. Największym zainteresowaniem cieszyła się rola sprzedawcy – kasjera. W naszym sklepie nie zabrakło kasy, pieniędzy i wagi na której to były ważone niemal wszystkie produkty. Zorganizowaliśmy także sklep obuwniczy, który cieszył się równie wielkim zainteresowaniem. Pojawiły się obuwie dziecięce, damski i aż jedna para obuwia męskiego. Ze zgromadzonego obuwia tworzyliśmy zbiory, łączyliśmy w pary, przeliczaliśmy i oczywiście mierzyliśmy w szczególności te największe i najwyższe.

Jadwiga Karpińska

działania maj/czerwiec/lipiec 2014
działania marzec/kwiecień 2014
działania styczeń/luty 2014
działania listopad/grudzień 2013
działania wrzesień/październik 2013
działania maj/czerwiec/lipiec 2013
działania marzec/kwiecień 2013
działania styczeń/luty 2013

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego